Port Lotniczy Wrocław: W maju najbardziej wzrosły czartery

Materiały promocyjne

W maju wrocławskie lotnisko obsłużyło prawie 318 tysięcy pasażerów, czyli o 10,4 procent więcej niż w tym samym miesiącu rok wcześniej. Ruch czarterowy wzrósł o ponad 34 procent

Ponad 20-procentowy wzrost odnotowali przewoźnicy sieciowi na trasach międzynarodowych – podaje Port Lotniczy Wrocław w komunikacie. Pod względem liczby pasażerów przodują Frankfurt i Monachium, obsługiwane przez Lufthansę.

6 maja ruszyło codzienne połączenie KLM-u do Amsterdamu. – Zainteresowanie pasażerów nowym kierunkiem już w pierwszym miesiącu było bardzo duże – mówi prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś, cytowany w komunikacie. – Wszystko wskazuje na to, że Amsterdam powtórzy sukces połączenia na główne lotnisko Paryża, uruchomionego przez Air France przed rokiem – dodaje prezes.

Zobacz też: „Chatbot na wrocławskim lotnisku już działa”.

Przybywa również podróżnych w ruchu krajowym. LOT-em do Warszawy udało się ponad 12 procent więcej pasażerów niż rok wcześniej.

Z kolei tanie linie lotnicze przewiozły w maju prawie 200 tysięcy pasażerów, czyli o 5,7 procent więcej niż w ubiegłym roku. Większość samolotów wypełniona była w ponad 90 procentach, najbardziej na trasach do Hiszpanii, Włoch, na Maltę, Kretę, do Wielkiej Brytanii, na wschód, a także na lotnisko Beauvais-Tillé koło Paryża, do Eindhoven i Rejkiawiku.

Czytaj też: „Port Lotniczy Wrocław: Południe bije rekordy”.

Znacząco wzrósł także ruch czarterowy. W maju na urlop z biurem podróży wyleciało z Wrocławia ponad 34 procent podróżnych więcej niż rok wcześniej, najwięcej do Turcji, Grecji, Hiszpanii i Bułgarii.

Wrocławskie lotnisko ma w letniej siatce w sumie 83 połączenia: dziewięć sieciowych, 50 tanich (w tym 18 kierunków południowych) oraz 24 czarterowe.

Od początku roku port obsłużył ponad 1,2 miliona pasażerów, co oznacza wzrost o 11,5 procent w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turyści utopili 1,4 miliona euro w fontannie di Trevi

Monety o łącznej wartości 1,4 miliona euro wyłowiono w zeszłym roku z rzymskiej fontanny ...

Hiszpańskie plaże najczystsze

Hiszpania ma najwięcej na świecie czystych plaż. Na 684 z nich będzie w tym ...

Sondaż: Czy koronawirus wpłynie na plany wakacyjne Polaków?

– Mamy klientów, którzy już teraz chcą rezygnować z wyjazdów w lipcu lub sierpniu ...

Tatry zatłoczone jak nigdy dotąd

Polskie Tatry w lipcu i sierpniu odwiedziło 1,64 miliona ludzi – wynika z danych ...

Trump sprywatyzuje amerykańską kontrolę lotów

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział prywatyzację krajowego systemu kontroli ruchu lotniczego Reforma nadzoru ruchu ...

Thomas Cook prowadzi rozmowy ostatniej szansy

Jeśli Thomas Cook nie dogada się z wierzycielami w sprawie brakujących mu do płynności ...