RegioJet zapewni więcej połączeń czesko-polskich

Materiały promocyjne

Czeski przewoźnik kolejowo-autokarowy RegioJet rozszerza swoją siatkę połączeń z Krakowa i Katowic do Pragi

Od czerwca RegioJet rozszerza swoją ofertę połączeń autobusowych z i do Krakowa – nowością jest poranne połączenie z Krakowa (odjazd o 8.00) i Katowic (odjazd o 9.15) do Ostrawy-Svinova (przyjazd o 10.30) z gwarantowaną bezpośrednią przesiadką na pociąg RegioJet w kierunku Pragi z przyjazdem o godz. 14.13. W kierunku przeciwnym pasażerowie mogą dotrzeć do Katowic (przyjazd o 12.25) i Krakowa (przyjazd o 13.40) pociągiem RegioJet z Pragi (odjazd o 7.47) z gwarantowaną bezpośrednią przesiadką w Ostrawie-Svinovie (odjazd o 11.10).

Jak czytamy w komunikacie przewoźnika, wraz z wprowadzeniem nowego połączenia, RegioJet dwukrotnie zwiększa liczbę połączeń między Krakowem i Katowicami a Pragą i Ostrawą. W Ostrawie-Svinovie pasażerowie mogą się przesiąść z autobusu do pociągów RegioJet z i do Pragi, Ołomuńca lub Pardubic. Całą podróż odbędą z jednym biletem. Przewoźnik zapewnia, że jeśli z powodu opóźnienia nie dojdzie doc przesiadki zwróci pieniądze.

Czas podróży z Krakowa do Pragi wynosi 6 godzin 13 minut, a z Katowic do Pragi 4 godziny 58 minut. RegioJet zapewnia, że to najszybsze połączenie na trasie Kraków – Katowice – Praga. Rozważa również wprowadzenie bezpośredniego połączenia kolejowego między Polską i Republiką Czeską.

Czytaj też: „Pierwszy elektryczny pociąg Pesy pojedzie do Czech”.

Oprócz nowego połączenia RegioJet codziennie oferuje jeszcze dodatkową parę autobusów do Krakowa i Katowic – również z gwarantowanym transferem do pociągów RegioJet w Ostrawie-Svinov w kierunku z i do Pragi. Ponadto autobusy RegioJet łączą Kraków i Katowice z Brnem i Wiedniem.

„RegioJet zapewnia pełną obsługę połączeń z Krakowa i Katowic do Pragi. Dostępne są usługi w ramach Fun & Relax, w tym siedzenia z indywidualnymi ekranami, z możliwością oglądania filmów, słuchania muzyki i dostępu do bezpłatnej sieci wi-fi. Dodatkowo o komfort pasażerów zadba obsługa pokładowa RegioJet, która będzie oferować m.in. bezpłatną kawę i inne gorące napoje” – czytamy w komunikacie.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bez spodni do metra? Tylko dla odważnych

Jazda metrem bez spodni, za to z kamienną twarzą, w zimny styczniowy dzień to ...

Ryanair planuje zamknięcie niektórych baz

Niemożność korzystania z samolotów Boieng 737 Max powoduje, że musimy rozmawiać z lotniskami o ...

Best Western szykuje nowy hotel w Świnoujściu

The Navy zostanie oddany do użytku w 2021 roku Best Western Premier poszerza swoje ...

Niemcy za wakacje płacą mniej?

Klient na stałe mieszkający w Niemczech, ale mający inne obywatelstwo, musiał dopłacić 250 euro ...

Kuracjusze wrócą do uzdrowisk. „Jeśli obostrzenia nie będą restrykcyjne”

Minister zdrowia zapowiedział dziś odmrażanie uzdrowisk. Ale to, czy kurorty przetrwają, zależy od szczegółowych wytycznych. ...

Ryanair poleci z Szyman do Kolonii

Ryanair ogłosił, że od listopada będzie latał z lotniska Olsztyn-Mazury do Kolonii Loty będą ...