Germania odcina się od niemieckich korzeni, zmienia nazwę

Materiały promocyjne

Szwajcarska linia lotnicza Germania Flug, której udziałowcem stał się niedawno polski Enter Air, przemianowała się na Chair Airlines

Zmiana nazwy nastąpi od 1 lipca i ma oznaczać – według Enter Aira – zakończenie procesu transformacji, który został przeprowadzony w Germania Flug w ostatnich miesiącach. Linia od pięciu lat prowadzi przewozy regularne i czarterowe w Europie i latając do popularnych krajów wakacyjnych w północnej Afryce i na Bliskim Wschodzie. Spółka ma trzy airbusy A319, z których jeden został już przemalowany i oznaczony nowym logotypem.

W maju Enter Air za dwa miliony dolarów objął 49 procent akcji tej linii, dzięki czemu uzyskał dostęp do szwajcarskiego rynku turystycznego. Umowa zawiera też opcję uprawniającą go do objęcia dodatkowych akcji przewoźnika, dających łącznie udział do 80 procent.

Czytaj: „Enter Air przejmuje w Szwajcarii”.

– Rozpoczęcie działalności Chair Airlines to efekt trwającej od kilku miesięcy zmiany marki – mówi członek zarządu Enter Aira Grzegorz Polaniecki, cytowany w komunikacie firmy. – Na początku roku szwajcarska spółka definitywnie zerwała wszelkie związki z niemiecką grupą i rozpoczęła poszukiwania nowego partnera, który pomoże jej stworzyć solidną szwajcarską markę. Zarówno w nazwie jak i kolorystyce mamy teraz widoczne skojarzenia ze Szwajcarią, na czym zależało wszystkich udziałowcom. Będzie to zupełnie odrębna linia, z produktem dopasowanym do szwajcarskiego rynku. Dobrze przygotowana oferta, nad którą wspólnie pracujemy, umożliwi w przyszłości działalność także na innych rynkach niemieckojęzycznych – dodaje.

Zobacz też: „Enter Air wynajął na lato cztery dodatkowe maszyny”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Milion koron kary dla Ślązaka za wjazd do Czech

Po otwarciu granic 15 czerwca na teren Czech mogą wjechać wszyscy Polacy z wyjątkiem ...

LOT: Likwidujemy 300 miejsc pracy

Na mocy porozumienia ze związkami zawodowymi pracę w Locie straci najwyżej 300 pracowników, z ...

Bańka: Nowoczesny POT narzędziem ministerstwa

Powołanie Społecznej Rady Turystyki, unowocześnieni Polskiej Organizacji Turystycznej i przygotowanie ustawy o wdrożeniu unijnej ...

Chopin na Festiwalu Śniegu w Sapporo

Na tegorocznym Festiwalu Śniegu w japońskim Sapporo pojawiły się dwie śnieżno-lodowe rzeźby związane z ...

TUI: Uziemienie Maksów będzie nas kosztować 200 milionów euro

Grupa TUI ogłosiła, że jej zysk operacyjny na koniec tego roku będzie mniejszy od ...

Rząd pracuje nad przedłużeniem tarczy 6.0 na luty. Co z turystyką?

Rząd pracuje nad kolejnym przedłużeniem tarczy 6.0, tak, aby pomoc objęła przedsiębiorców, którzy mają ...