Modlin – maj najlepszy w historii

Grecos

W maju lotnisko w Modlinie odnotowało 3,1 procent wzrostu ruchu pasażerskiego w stosunku do maja sprzed roku. Pomogły w tym nowe loty czarterowe

W maju 2019 Port Lotniczy Warszawa-Modlin obsłużył 290 682 pasażerów. Był to najlepszy pod względem przewozów maj w historii portu.

Od początku roku do 31 maja 2019 r. obsłużono łącznie 1,285 miliona pasażerów, co przełożyło się na wzrost o 4,2 procent względem tego samego okresu w 2018 roku.

W piątek, 7 czerwca, pierwszy raz swoich klientów wysłał na wakacje z Modlina nowy touroperator na tym lotnisku – Coral Travel Poland. Lot do Hammametu w Tunezji, obsługiwany przez Enter Air, wystartował kilka minut po 12. Rejsy czarterowe na tym kierunku będą odbywać się w każdy piątek, do 25 października.

Z kolei pasażerowie Itaki do Hammametu i Warny polecieli w piątek boeingiem 737-800 linii Blue Panorama Airlines. Włoski przewoźnik czarterowy będzie wykonywał do sześciu operacji tygodniowo w sezonie lato 2019.

– Nasze lotnisko rozwija się zgodnie z założeniami – mówi cytowany w komunikacie lotniska Leszek Chorzewski, p.o. prezes spółki MPL Warszawa-Modlin. – Port może działać przez całą dobę, gdyż nie obowiązują u nas ograniczenia związane z ciszą nocną. Lotnisko nie osiągnęło jeszcze pełnej przepustowości, ale by odpowiedzieć na oczekiwania rynku i coraz większe zainteresowanie touroperatorów i przewoźników czarterowych, planujemy szereg inwestycji, które pozwolą na rozwinąć działalność. Mamy nadzieję, że najbliższe zgromadzenie wspólników da odpowiedź, kiedy będziemy mogli rozpocząć prace. Pierwsze ruszą prace utrzymaniowe i budowa tymczasowego terminala. Będzie to hala stalowa z przeszkleniami, klimatyzowana i ogrzewana – całoroczna. Dzięki tej inwestycji zwiększymy przepustowość o około 3 miliony pasażerów, do 9 – 7 milionów.

Mogą Ci się również spodobać

MSZ przygotowuje ewakuację Polaków z Wuhan

Polska i innej kraje Europy Zachodniej negocjują z chińskimi władzami warunki ewakuacji swoich obywateli ...

Wizz Air zmniejsza liczbę lotów do Izraela

Ze względu na malejące zainteresowanie połączeniami do Izraela spowodowane wybuchem epidemii wirusa COVID-19 Wizz ...

Niemieckie lotnisko najgorsze na świecie

Najlepszym portem lotniczym na świecie jest Vantaa w stolicy Finlandii, Helsinkach, najgorszym – Schönefeld ...

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: Rośnie liczba klientów biur podróży

Przybywa klientów wyjeżdżających z biurami podróży za granicę. W segmencie czarterów wzrost od października ...

Finnair dodaje połączenia na Goa i do Hawany

Finnair poszerza zimową ofertę o nowe połączenia na Goa, do Hawany, Puerto Plata i ...

SnowShow – najlepiej zorganizowane wyjazdy na narty i snowboard!

Zastanawiasz się, gdzie jechać w Alpy na narty lub snowboard? Rozmawiamy z Michałem Starkowskim, ...