Dyrektorem FlixBusa na Ukrainie został dyrektor zarządzający już spółką w Polsce, Michał Leman. Ma to „zapewnić spójną ofertę między Polską a Ukrainą oraz umożliwienie mieszkańcom Ukrainy dostępu do wszystkich europejskich destynacji w siatce połączeń FlixBusa” – czytamy w komunikacie firmy.

Połączenia FlixBusa z Ukrainy i na Ukrainę działają już od 2017 r. Od czerwca tego roku Kijów, Żytomierz, Równe i Lwów zyskują codzienne połączenia do Niemiec (Berlin, Drezno, Monachium, Lipsk, Stuttgart, Frankfurt, Düsseldorf, Kolonia, Hanower, Karlsruhe, Rostock), na Węgry (Budapeszt), do Polski (Kraków) i Austrii (Wiedeń). Kursy te obsługuje jeden partner autobusowy – Euroclub. Większość z tych miast to również centra przesiadkowe FlixBusa, gdzie pasażerowie mogą przesiąść się na całkowicie zielone linie w kierunku europejskich miast. FlixBus prowadzi również negocjacje z większą liczbą potencjalnych partnerów autobusowych.

– Po miesiącach analiz i przygotowań możemy wreszcie ogłosić nasze plany rozwoju na Ukrainie – mówi cytowany w komunikacie Leman. – FlixBus jest już oficjalnie zarejestrowaną firmą na Ukrainie. Ma siedzibę w Kijowie, zatrudnia lokalnych pracowników. Płaci podatki Na Ukrainie. Chcielibyśmy stać się solidnym partnerem zarówno dla ukraińskich partnerów autobusowych, pomagając im w rozwoju, jak i dla ukraińskich klientów, którzy będą mogli podróżować po świecie w przystępnych cenach i na wysokim poziomie usług.

FlixBus obsługuje obecnie ponad 350 tysięcy codziennych połączeń do 2000 miejsc w 29 krajach. Ponadto, siatka połączeń FlixBusa umożliwia łatwe przesiadki na jednym bilecie wraz z pełną obsługą klienta.