FlixBus rozszerza działalność na Ukrainie

materiały prasowe

Operator dalekobieżnych połączeń autobusowych FlixBus ogłosił, że planuje rozwój na Ukrainie. Głównie połączenia z Kijowa, Charkowa, Dniepru, Odessy i Lwowa do Polski, Niemiec, Czech, Austrii i na Węgry

Dyrektorem FlixBusa na Ukrainie został dyrektor zarządzający już spółką w Polsce, Michał Leman. Ma to „zapewnić spójną ofertę między Polską a Ukrainą oraz umożliwienie mieszkańcom Ukrainy dostępu do wszystkich europejskich destynacji w siatce połączeń FlixBusa” – czytamy w komunikacie firmy.

Połączenia FlixBusa z Ukrainy i na Ukrainę działają już od 2017 r. Od czerwca tego roku Kijów, Żytomierz, Równe i Lwów zyskują codzienne połączenia do Niemiec (Berlin, Drezno, Monachium, Lipsk, Stuttgart, Frankfurt, Düsseldorf, Kolonia, Hanower, Karlsruhe, Rostock), na Węgry (Budapeszt), do Polski (Kraków) i Austrii (Wiedeń). Kursy te obsługuje jeden partner autobusowy – Euroclub. Większość z tych miast to również centra przesiadkowe FlixBusa, gdzie pasażerowie mogą przesiąść się na całkowicie zielone linie w kierunku europejskich miast. FlixBus prowadzi również negocjacje z większą liczbą potencjalnych partnerów autobusowych.

– Po miesiącach analiz i przygotowań możemy wreszcie ogłosić nasze plany rozwoju na Ukrainie – mówi cytowany w komunikacie Leman. – FlixBus jest już oficjalnie zarejestrowaną firmą na Ukrainie. Ma siedzibę w Kijowie, zatrudnia lokalnych pracowników. Płaci podatki Na Ukrainie. Chcielibyśmy stać się solidnym partnerem zarówno dla ukraińskich partnerów autobusowych, pomagając im w rozwoju, jak i dla ukraińskich klientów, którzy będą mogli podróżować po świecie w przystępnych cenach i na wysokim poziomie usług.

FlixBus obsługuje obecnie ponad 350 tysięcy codziennych połączeń do 2000 miejsc w 29 krajach. Ponadto, siatka połączeń FlixBusa umożliwia łatwe przesiadki na jednym bilecie wraz z pełną obsługą klienta.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowy Hilton stanie w Kołobrzegu

Przy ul. Morawskiego w Kołobrzegu stanie nowy Hilton Garden Inn. Obiekt, który będzie miał ...

Karnet na narty jak bilet lotniczy

Dynamiczne zmiany cen karnetów narciarskich to sposób firmy Tatry Mountain Resorts na zarządzanie ruchem ...

Grecja: Na bankructwo Cooka pomoże więcej promocji

11 milionów euro wyda greckie Ministerstwo Turystyki na kampanię promocyjną, która rozpocznie się w ...

UIA poleci z Kijowa do Nowego Delhi

Ukraine International Airlines uruchomi bezpośrednie połączenie pomiędzy stolicami Ukrainy i Indii Lot z Kijowa ...

Na Riwierze Tureckiej zatrzęsła się ziemia

5,2 stopnia w skali Richtera miało poranne trzęsienie ziemi, które nawiedziło region Antalyi. Choć ...

„Z tobą do gwiazd” prosto z tunezyjskiej pustyni i plaży

– Tunezyjczycy to bardzo serdeczni i otwarci ludzie. Przykro im, że świat ocenia ich ...