Ryanair będzie szkolił pilotów w Łodzi

materiały prasowe

Ryanair ogłosił współpracę z polskim ośrodkiem szkolenia pilotów Bartolini Air. Dzięki temu „powiększy swoją kadrę o wykwalifikowanych pilotów zawodowych”

Jak czytamy w komunikacie firmy, przedsięwzięcie zyskało nazwę Ryanair/Bartolini Air Mentored Pilot Training Programme. 18-miesięczny program szkoleniowy ma dawać uczestnikom możliwość uzyskania licencji pilota „na jasnych zasadach”. Po szkoleniu w Bartolini Air, która ma siedzibę w Łodzi, będą mogli szkolić się dalej na pilotów boeingów 737 w samym Ryanairze. Kadeci uczestniczący w programie odbędą bowiem szkolenie zgodne z procedurami przewoźnika.

W ciągu najbliższych 4 lat ma być wyszkolonych ponad 300 zawodowych pilotów. Zajęcia będą odbywały się we współpracy z Portem Lotniczym Łódź im. Władysława Reymonta i Portem Lotniczym Olsztyn-Mazury.

– Bartolini Air jest jedyną szkołą w Europie Środkowo-Wschodniej realizującą Ryanair Mentored Programme – wyjaśnia cytowany w komunikacie dyrektor operacji lotniczych w Ryanairze Neal McMahon. – Ryanair ma w Polsce pięć baz. To partnerstwo podkreśla nasze zaangażowanie w szkolenie, rekrutację i rozwój pilotów z Europy Środkowo-Wschodniej. Z ponad 100 połączeniami do Polski dziennie, spodziewamy się kadetów z całej Europy, którzy skorzystają z preferencyjnych warunków szkoleń w ramach uruchamianego właśnie programu.

– Bartolini Air jest jednym z największych ośrodków szkolenia lotniczego w Europie Środkowej. Do tej pory przeszkoliliśmy ponad 1500 pilotów z 56 krajów, a wielu z nich pracuje już w Ryanairze – wyjaśnia założyciel i prezes Bartolini Air Bartłomiej Walas (zbieżność imienia i nazwiska z byłym wiceprezesem Polskiej Organizacji Turystycznej a obecnie dziekanem Wydziału Turystyki i Rekreacji w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej przypadkowa). – Uczestnicy Ryanair Mentored Programme przejdą szkolenie na flocie nowoczesnych, jedno- i dwusilnikowych samolotów tłokowych i symulatorach, a profesjonalne środowisko przygotuje ich do ekscytującej i satysfakcjonującej kariery w Ryanairze.

Podczas podpisania porozumienia wypowiedział się też szef szkolenia personelu pokładowego w Ryanairze Senan O’Shea: – Bartolini Air zapewni naszym liniom lotniczym stały dopływ utalentowanych i profesjonalnych pilotów z całej Europy i dzięki temu zaspokoi potrzeby naszej rozwijającej się firmy. Ryanair w ciągu najbliższych 5 lat będzie co roku zatrudniać do tysiąca pilotów. Starannie wybraliśmy Bartolini Air jako naszego partnera, biorąc pod uwagę stosowanie przez tę firmę wysokich standardów szkoleń.

Z kolei prezydent Łodzi Hanna Zdanowska cieszyła się, że to właśnie do Łodzi będą przyjeżdżać szkolić się kandydaci na pilotów. – Łódź to dobre miejsce do nauki, a świadczą o tym chociażby tysiące studentów, którzy co roku decydują się na wybranie łódzkich uczelni. Jesteśmy miastem przyjaznym młodym ludziom. Liczymy, że współpraca w ramach tego projektu przyczyni się do rozwoju branży lotniczej w Łodzi, Polsce i Europie – mówiła.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nasilają się demonstracje w Tunezji

Podczas demonstracji w różnych miastach Tunezji rannych zostało kilkadziesiąt osób, a ponad 200 aresztowano. ...

Rainbow: Kup bilety, wycieczkę wymyśl sam

Biuro podróży Rainbow uruchomiło nowy system sprzedaży biletów czarterowych wzorowany na liniach lotniczych – ...

Park Inn by Radisson w Katowicach już otwarty

Park Inn by Radisson otworzył 168-pokojowy obiekt w Katowicach. Razem z hotelami, które są ...

Plan ministra turystyki Grecji: Cztery procent wzrostu rocznie

Poprawa infrastruktury, rozwój turystyki tematycznej, lepsze kształcenie kadr i wyższa jakość świadczonych usług – ...

Booking.com może (jednak) żądać najlepszych cen

Sąd okręgowy w Düsseldorfie orzekł, że Booking.com ma prawo umieścić w umowie z hotelami ...

Największe biura podróży 2017 roku: Itaka, TUI, Rainbow

Największe przychody w zeszłym roku miała Itaka, najszybciej rósł TUI, najdynamiczniej klientów przybywało Eximowi, ...