We Wrocławiu przybyło 3,1 procent pasażerów

materiały prasowe

W sierpniu wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 380 tysięcy pasażerów, o 3,1 procent więcej niż przed rokiem. Najlepsze wyniki odnotowali przewoźnicy sieciowi

Jak podaje lotnisko w komunikacie, na trasach międzynarodowych, sieciowi przewoźnicy odnotowali w sierpniu wzrost liczby pasażerów o 11,6 procent w porównaniu z sierpniem zeszłego roku. Na trasach do Amsterdamu (KLM) i Paryża (Air France) zajętych było średnio 85 procent miejsc. „W wypadku połączeń sieciowych jest to znakomity wynik”.

Znaczący wzrost przewoźnicy odnotowali na trasach do Zurychu (Swiss Airlines) i Düsseldorfu (Eurowings). Najwięcej pasażerów korzysta z połączeń do Frankfurtu i Monachium, obsługiwanych przez Lufthansę.

– Wyniki z ostatnich miesięcy pokazują, że połączenia do dużych portów przesiadkowych mają ogromny potencjał. Uruchomienie w maju trasy do Amsterdamu okazało się strzałem w dziesiątkę – komentuje prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś, cytowany w komunikacie.

Tanie linie przewiozły w sierpniu ponad 201 tys. podróżnych, czyli tyle samo co rok wcześniej. W ich samolotach na 43 trasach z 50 zajętych było ponad 90 procent miejsc. Dotyczyło to wszystkich kierunków południowych, wschodnich i na Wyspy Brytyjskie, a także do Paryża Beauvais, Dortmundu czy Eindhoven.

– Połączenia niskokosztowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko w sezonie wakacyjnym, ale właściwie przez cały rok. W tym segmencie oferta przewoźników jest wykorzystana niemal maksymalnie, i to przy bardzo rozbudowanej siatce połączeń. Ogromny potencjał wzrostu mają kierunki wschodnie – mówi Kuś.

W ruchu krajowym przybyło 11,6 procent podróżnych. Wyraźnie więcej pasażerów korzysta z połączenia LOT- do Warszawy (10,7 procent). W sierpniu, podobnie jak i w lipcu, dużo ludzi skorzystało także z połączenia Ryanaira do Gdańska.

Z kolei czartery miały ponad 111 tys. podróżnych – o 4,4 procent więcej niż rok temu.

Od początku roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 2,4 mln pasażerów, czyli o 7,5 procent więcej niż przed rokiem.

Mogą Ci się również spodobać

Agent turystyczny bez przyszłości?

Model biura agencyjnego, który jest przedstawicielem handlowym touroperatorów, w dłuższej perspektywie nie ma racji ...

Traveldata: Wrześniowe wakacje plus 230 złotych

Ceny wypoczynku we wrześniu biją rekordy. Rok do roku Grecja zdrożała o 331, Egipt ...

Net Holiday zmienia właściciela

Biuro podróży Net Holiday będzie miało nowego właściciela. Kto nim zostanie okaże się w ...

Betlej: Branża nie doceniła konkurenta

Podczas gdy dane MerlinaX pokazywały wzrost sprzedaży wycieczek zagranicznych w Polsce o 20 procent, ...

Polonus walczy z koronawirusem

Przewoźnik autokarowy i operator dworca autobusowego Warszawa Zachodnia wdrożył surowe procedury sanitarne w związku ...

Brytyjski MSZ ostrzega przed Emiratami

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zmieniło treść komunikatu odnośnie do podróżowania do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. ...