We Wrocławiu przybyło 3,1 procent pasażerów

materiały prasowe

W sierpniu wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 380 tysięcy pasażerów, o 3,1 procent więcej niż przed rokiem. Najlepsze wyniki odnotowali przewoźnicy sieciowi

Jak podaje lotnisko w komunikacie, na trasach międzynarodowych, sieciowi przewoźnicy odnotowali w sierpniu wzrost liczby pasażerów o 11,6 procent w porównaniu z sierpniem zeszłego roku. Na trasach do Amsterdamu (KLM) i Paryża (Air France) zajętych było średnio 85 procent miejsc. „W wypadku połączeń sieciowych jest to znakomity wynik”.

Znaczący wzrost przewoźnicy odnotowali na trasach do Zurychu (Swiss Airlines) i Düsseldorfu (Eurowings). Najwięcej pasażerów korzysta z połączeń do Frankfurtu i Monachium, obsługiwanych przez Lufthansę.

– Wyniki z ostatnich miesięcy pokazują, że połączenia do dużych portów przesiadkowych mają ogromny potencjał. Uruchomienie w maju trasy do Amsterdamu okazało się strzałem w dziesiątkę – komentuje prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś, cytowany w komunikacie.

Tanie linie przewiozły w sierpniu ponad 201 tys. podróżnych, czyli tyle samo co rok wcześniej. W ich samolotach na 43 trasach z 50 zajętych było ponad 90 procent miejsc. Dotyczyło to wszystkich kierunków południowych, wschodnich i na Wyspy Brytyjskie, a także do Paryża Beauvais, Dortmundu czy Eindhoven.

– Połączenia niskokosztowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko w sezonie wakacyjnym, ale właściwie przez cały rok. W tym segmencie oferta przewoźników jest wykorzystana niemal maksymalnie, i to przy bardzo rozbudowanej siatce połączeń. Ogromny potencjał wzrostu mają kierunki wschodnie – mówi Kuś.

W ruchu krajowym przybyło 11,6 procent podróżnych. Wyraźnie więcej pasażerów korzysta z połączenia LOT- do Warszawy (10,7 procent). W sierpniu, podobnie jak i w lipcu, dużo ludzi skorzystało także z połączenia Ryanaira do Gdańska.

Z kolei czartery miały ponad 111 tys. podróżnych – o 4,4 procent więcej niż rok temu.

Od początku roku Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 2,4 mln pasażerów, czyli o 7,5 procent więcej niż przed rokiem.

Mogą Ci się również spodobać

Enter Air zarobił do września 100 milionów złotych

Przychody Enter Aira w pierwszych trzech kwartałach tego roku wyniosły 1,34 miliarda złotych, co ...

LOT znosi opłaty za zmiany w rezerwacjach

Od dziś pasażerowie LOT-u mogą wielokrotnie zmieniać datę i kierunek podróży bez dodatkowych opłat. ...

Polski Bon Turystyczny – instrukcja obsługi

Kto, kiedy i jak będzie mógł skorzystać z bonu turystycznego? Jak się zarejestrować w ...

Prywatne linie lotnicze podbijają Rosję

Sto pięć operujących w Rosji linii lotniczych przewiozło w 2019 roku 128,3 miliona pasażerów ...

Dariusz Rogowski odwołany ze stanowiska podsekretarza stanu od turystyki

Redukcja stanowisk wiceministrów w rządzie sięgnęła Ministerstwa Sportu i Turystyki. Premier odwołał dzisiaj podsekretarza ...

Niemiecki rząd zainwestuje miliardy w kolej. Żeby chronić klimat

Rząd federalny i Deutsche Bahn podpisały porozumienie, na podstawie którego w ciągu najbliższych 10 ...