PKP Intercity puści więcej wakacyjnych pociągów

PKP Intercity

Kołobrzeg, Hel, Trójmiasto i Zakopane to miasta, do których w czasie wakacji pojedzie więcej pociągów – ogłosiły PKP Intercity

Nowe pociągi do najpopularniejszych miejsc turystycznych pojawią się w nowym rozkładzie który wejdzie w życie 10 czerwca. Będą w nim też inne zmiany, dzięki którym kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych będzie optymalne.

Od 23 czerwca do 1 września do Kołobrzegu pojadą dwa nowe pociągi, jeden z Warszawy, a drugi z Krakowa (przez Warszawę). Razem nad morze dojadą więc trzy pendolino.

Od 22 czerwca do 1 września TLK „Wydmy” z Bohumina dojedzie do Łeby i na Hel. Pojedzie on m.in. przez Wodzisław Śląski, Rybnik, Katowice, Częstochowę, Piotrków Trybunalski, Łódź, Bydgoszcz, Gdańsk. Na stacji Gdynia Główna zostanie podzielony – część składu pojedzie do Łeby, druga natomiast przez Puck, Władysławowo, Chałupy, Kuźnicę, Hel, Jastarnię i Juratę do Helu.

Dodatkowo na wakacje PKP Intercity uruchomi codzienne połączenie z Białegostoku na Hel – pociąg „Rybak” pojedzie m.in. przez Ełk, Giżycko, Olsztyn, Elbląg, Trójmiasto.

Od 23 czerwca do 1 września PKP Intercity zapewni też połączenia z różnych części Polski do i z Zakopanego. Codziennie kursować będą: TLK „Halny” relacji Bydgoszcz – Zakopane (przez Poznań, Wrocław, Opole), IC „Witkacy” relacji Gdynia – Zakopane (przez Bydgoszcz, Toruń i Łódź) i nocny TLK „Karpaty”. Nocne będzie również codzienne połączenie Szczecin – Zakopane (przez Poznań) pociągiem TLK „Podhalanin”. EIC „Giewont” pojedzie z Gdyni do Zakopanego w poniedziałki i soboty, z z powrotem w piątki i niedziele. We wtorki, środy i czwartki pociąg pojedzie w relacji skróconej, tj. na trasie Warszawa – Zakopane – Warszawa jako EIC „Tatry”. Do Zakopanego dojazd zapewni także weekendowe połączenie TLK „Oscypek” relacji Warszawa – Zakopane – Warszawa.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Rybnik ma nową apkę dla turystów

Informacje o firmach, wydarzeniach, komunikacji, trasach rowerowych czy hotelach w Rybniku można znaleźć w ...

Ruszyło głosowanie na Najlepszy Produkt Turystyczny

Do ostatniego kliknięcia pozostanie niewiadomą, kto zwycięży w tegorocznym głosowaniu internautów w konkursie na ...

Grecja wystawia plaże na aukcjach

O 50 procent wyższe ceny, niż początkowo ustalone, uzyskuje greckie Ministerstwo Finansów za wynajmowanie ...

Z Mazur do Kolonii samolotem

Od czerwca do września przyszłego roku z lotniska w Szymanach będą latać do Kolonii ...

Niemiecki rząd chce strategii dla turystyki

Koalicja rządowa w Niemczech już teraz zapowiada, że chce stworzyć narodową strategię dla turystyki. ...

Bułgarska turystyka rośnie szybciej niż unijna

O 3 procent wzrosła liczba noclegów udzielonych w zeszłym roku w Bułgarii. Średnia dla ...