PKP Intercity puści więcej wakacyjnych pociągów

PKP Intercity

Kołobrzeg, Hel, Trójmiasto i Zakopane to miasta, do których w czasie wakacji pojedzie więcej pociągów – ogłosiły PKP Intercity

Nowe pociągi do najpopularniejszych miejsc turystycznych pojawią się w nowym rozkładzie który wejdzie w życie 10 czerwca. Będą w nim też inne zmiany, dzięki którym kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych będzie optymalne.

Od 23 czerwca do 1 września do Kołobrzegu pojadą dwa nowe pociągi, jeden z Warszawy, a drugi z Krakowa (przez Warszawę). Razem nad morze dojadą więc trzy pendolino.

Od 22 czerwca do 1 września TLK „Wydmy” z Bohumina dojedzie do Łeby i na Hel. Pojedzie on m.in. przez Wodzisław Śląski, Rybnik, Katowice, Częstochowę, Piotrków Trybunalski, Łódź, Bydgoszcz, Gdańsk. Na stacji Gdynia Główna zostanie podzielony – część składu pojedzie do Łeby, druga natomiast przez Puck, Władysławowo, Chałupy, Kuźnicę, Hel, Jastarnię i Juratę do Helu.

Dodatkowo na wakacje PKP Intercity uruchomi codzienne połączenie z Białegostoku na Hel – pociąg „Rybak” pojedzie m.in. przez Ełk, Giżycko, Olsztyn, Elbląg, Trójmiasto.

Od 23 czerwca do 1 września PKP Intercity zapewni też połączenia z różnych części Polski do i z Zakopanego. Codziennie kursować będą: TLK „Halny” relacji Bydgoszcz – Zakopane (przez Poznań, Wrocław, Opole), IC „Witkacy” relacji Gdynia – Zakopane (przez Bydgoszcz, Toruń i Łódź) i nocny TLK „Karpaty”. Nocne będzie również codzienne połączenie Szczecin – Zakopane (przez Poznań) pociągiem TLK „Podhalanin”. EIC „Giewont” pojedzie z Gdyni do Zakopanego w poniedziałki i soboty, z z powrotem w piątki i niedziele. We wtorki, środy i czwartki pociąg pojedzie w relacji skróconej, tj. na trasie Warszawa – Zakopane – Warszawa jako EIC „Tatry”. Do Zakopanego dojazd zapewni także weekendowe połączenie TLK „Oscypek” relacji Warszawa – Zakopane – Warszawa.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ukraiński pociąg połączy Przemyśl z Odessą

Z Przemyśla pociągiem bez przesiadek do Odessy – ukraińskie koleje państwowe zapowiadają, że takie ...

Mali agenci zależni od touroperatorów

Im większe biuro agencyjne, tym mniejsze znaczenie w jego przychodach ma sprzedawanie gotowych wycieczek ...

Premier Włoch obiecuje normalne wakacje

W tym roku pojedziemy na wakacje, nie spędzimy tego lata na balkonie – zapewnił ...

Lotnisko Berlin-Brandenburg może zacząć działać

Samoloty Lufthansy i easyJeta, lądując równocześnie zainaugurują oficjalne otwarcie lotniska im. Willyego Brandta w ...

Grecja – hotelarze policzyli ile stracą przez Cooka

315 milionów euro – tyle według Greckiej Izby Hotelarskiej stracą obiekty zakwaterowania w Grecji ...

Osiem krajów z jednym skipasem

Abonament na zjazdy ze stoków w ośmiu krajach, w tym w Polsce, to pomysł ...