PKP Intercity puści więcej wakacyjnych pociągów

PKP Intercity

Kołobrzeg, Hel, Trójmiasto i Zakopane to miasta, do których w czasie wakacji pojedzie więcej pociągów – ogłosiły PKP Intercity

Nowe pociągi do najpopularniejszych miejsc turystycznych pojawią się w nowym rozkładzie który wejdzie w życie 10 czerwca. Będą w nim też inne zmiany, dzięki którym kursowanie pociągów podczas modernizacji linii kolejowych będzie optymalne.

Od 23 czerwca do 1 września do Kołobrzegu pojadą dwa nowe pociągi, jeden z Warszawy, a drugi z Krakowa (przez Warszawę). Razem nad morze dojadą więc trzy pendolino.

Od 22 czerwca do 1 września TLK „Wydmy” z Bohumina dojedzie do Łeby i na Hel. Pojedzie on m.in. przez Wodzisław Śląski, Rybnik, Katowice, Częstochowę, Piotrków Trybunalski, Łódź, Bydgoszcz, Gdańsk. Na stacji Gdynia Główna zostanie podzielony – część składu pojedzie do Łeby, druga natomiast przez Puck, Władysławowo, Chałupy, Kuźnicę, Hel, Jastarnię i Juratę do Helu.

Dodatkowo na wakacje PKP Intercity uruchomi codzienne połączenie z Białegostoku na Hel – pociąg „Rybak” pojedzie m.in. przez Ełk, Giżycko, Olsztyn, Elbląg, Trójmiasto.

Od 23 czerwca do 1 września PKP Intercity zapewni też połączenia z różnych części Polski do i z Zakopanego. Codziennie kursować będą: TLK „Halny” relacji Bydgoszcz – Zakopane (przez Poznań, Wrocław, Opole), IC „Witkacy” relacji Gdynia – Zakopane (przez Bydgoszcz, Toruń i Łódź) i nocny TLK „Karpaty”. Nocne będzie również codzienne połączenie Szczecin – Zakopane (przez Poznań) pociągiem TLK „Podhalanin”. EIC „Giewont” pojedzie z Gdyni do Zakopanego w poniedziałki i soboty, z z powrotem w piątki i niedziele. We wtorki, środy i czwartki pociąg pojedzie w relacji skróconej, tj. na trasie Warszawa – Zakopane – Warszawa jako EIC „Tatry”. Do Zakopanego dojazd zapewni także weekendowe połączenie TLK „Oscypek” relacji Warszawa – Zakopane – Warszawa.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Grecos z Diamentem „Forbesa”

Biuro podróży Grecos znalazło się wśród firm wyróżnionych Diamentami „Forbesa” na rok 2019, jako ...

Bruksela: Nie łamać prawa w walce z covidem

Niemieckie władze odpowiedzialne za ochronę zdrowia analizują w walce z pandemią koronawirusa dane pasażerów ...

Grecja – sezon turystyczny ruszy 15 czerwca, od lipca granice otwarte

15 czerwca Grecja otworzy sezon turystyczny, a 1 lipca ruszą międzynarodowe loty do miejscowości ...

Lufthansa zapłaci za sprzedaż usług dodatkowych?

Grupa Lufthansa zastanawia się, jak wypłacać agentom prowizję za sprzedaż usług dodatkowych. Co prawda ...

Rzym barykaduje się przed terrorystami

Wielkie ciężkie donice na handlowej ulicy w Rzymie, bariery w Mediolanie – to najnowsze, ...

Betlej: Ceny w TUI to nie fanaberie, ale strategia

Drastyczne obniżanie przez TUI Poland cen nie jest podyktowane emocjami byłego prezesa tego biura ...