Leo Expres wjedzie przed świętami do Wrocławia

Fot. materiały prasowe

Czeski przewoźnik otwiera kolejne połączenie, tym razem Wrocław – Praga. Ma tanie bilety.

Pozytywnie zakończyły się negocjacje w sprawie uruchomienia weekendowego połączenia Praga-Wrocław-Praga. Czeski przewoźnik Leo Express rozpoczął już sprzedaż biletów poprzez swoją stronę internetową i aplikację mobilną i w swoich kasach. Papierowe bilety będzie można kupić też w kasach Kolei Dolnośląskich. Za przejazd w klasie ekonomicznej, odpowiednik polskiej drugiej klasy, trzeba zapłacić od 17 złotych. W wyższych klasach, biznes i premium, ceny są znacznie wyższe. Ceny ustalane są dynamicznie, więc im więcej biletów sprzedano, tym są droższe. Pociąg będzie odjeżdżał z Wrocławia w każdą sobotę i niedzielę o godz. 5.58 rano, a z Pragi do Wrocławia o godz. 18.08. Czas przejazdu to około 4,5 godziny. Pierwszy kurs w sobotę 21 grudnia.

To już kolejna trasa, na której będą jeździć pociągi czeskiego przewoźnika. Obecnie pociągi Leo Express kursują między Krakowem i Pragą. Przewoźnik ma też już zezwolenie na kursy aż do granicy z Ukrainą (połączenie Praga-Medyka). Złożył również wniosek o dostęp do najpopularniejszej linii kolejowej w Polsce, czyli Kraków-Warszawa.

Tymczasem, jak informuje serwis Rynek Kolejowy, PKP Intercity wciąż ma problemy z otwarciem sprzedaży biletów na pociągi międzynarodowe uruchamiane po 15 grudnia, czyli od nowego rozkładu jazdy. Koleje czeski, České dráhy, bez problemu oferują bilety na połączenia wjeżdżające do Polski. Można je kupić również przez internet. Według PKP IC wynika to z trwających nadal ustaleń z zagranicznymi przewoźnikami.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Greckie wyspy z niższym VAT-em z powodu uchodźców

O 30 procent niższa stawka VAT-u będzie obowiązywać do końca roku na pięciu greckich ...

Ruszył superszybki pociąg z Hongkongu do Chin. Historyczny moment

Z hongkońskiego dworca nad zatoką odjechał 22 września do Chin pierwszy superszybki pociąg zaczynając ...

Psi eleganci zdominowali Nowy Jork

Nowojorski pokaz psiej mody doczekał się już 14. edycji. Właściciele mniejszych i większych czworonogów ...

Na Balearach będzie drożej

O 100 procent wzrośnie podatek turystyczny na Balearach. Nowa taryfa zacznie obowiązywać w przyszłym ...

IGHP: Zachodniopomorskie ma nowego dyrektora

Agnieszka Maszner z Havet Hotel w Dźwirzynie została nową dyrektor regionalną Izby Gospodarczej Hotelarstwa ...