Leo Expres wjedzie przed świętami do Wrocławia

Fot. materiały prasowe

Czeski przewoźnik otwiera kolejne połączenie, tym razem Wrocław – Praga. Ma tanie bilety.

Pozytywnie zakończyły się negocjacje w sprawie uruchomienia weekendowego połączenia Praga-Wrocław-Praga. Czeski przewoźnik Leo Express rozpoczął już sprzedaż biletów poprzez swoją stronę internetową i aplikację mobilną i w swoich kasach. Papierowe bilety będzie można kupić też w kasach Kolei Dolnośląskich. Za przejazd w klasie ekonomicznej, odpowiednik polskiej drugiej klasy, trzeba zapłacić od 17 złotych. W wyższych klasach, biznes i premium, ceny są znacznie wyższe. Ceny ustalane są dynamicznie, więc im więcej biletów sprzedano, tym są droższe. Pociąg będzie odjeżdżał z Wrocławia w każdą sobotę i niedzielę o godz. 5.58 rano, a z Pragi do Wrocławia o godz. 18.08. Czas przejazdu to około 4,5 godziny. Pierwszy kurs w sobotę 21 grudnia.

To już kolejna trasa, na której będą jeździć pociągi czeskiego przewoźnika. Obecnie pociągi Leo Express kursują między Krakowem i Pragą. Przewoźnik ma też już zezwolenie na kursy aż do granicy z Ukrainą (połączenie Praga-Medyka). Złożył również wniosek o dostęp do najpopularniejszej linii kolejowej w Polsce, czyli Kraków-Warszawa.

Tymczasem, jak informuje serwis Rynek Kolejowy, PKP Intercity wciąż ma problemy z otwarciem sprzedaży biletów na pociągi międzynarodowe uruchamiane po 15 grudnia, czyli od nowego rozkładu jazdy. Koleje czeski, České dráhy, bez problemu oferują bilety na połączenia wjeżdżające do Polski. Można je kupić również przez internet. Według PKP IC wynika to z trwających nadal ustaleń z zagranicznymi przewoźnikami.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

PKP: Jesteśmy gotowi na wielkanocny szczyt

Grupa PKP zapowiedziała uruchomienie 14 dodatkowych połączeń PKP Intercity podczas zbliżającego się wielkanocnego szczytu ...

Katmandu tańczy, by spadł deszcz

W Katmandu, stolicy Nepalu, trwa święto ku czci Indry, boga deszczu. Jedno z najbardziej ...

Neckermann: Jeden katalog, 122 wyjątkowe hotele

Biuro podróży Neckermann Podróże wydało właśnie katalog „Selected”, zawierający opisy hoteli własnych marek z ...

Niemieccy agenci chcą zapłaty za swoją wiedzę

Prawie dwie trzecie z 600 agentów, którzy wzięli udział w ankiecie magazynu „Reisevor9” wyobraża ...

Szwajcaria – ośmiu zaginionych po osunięciu ziemi

Osiem osób, w tym Niemcy, Austriacy i Szwajcarzy, zaginęło wskutek osunięcia się ziemi i ...

TUI ma pomysł na milion klientów

Do 2020 roku Grupa TUI chce pozyskać w Ameryce Południowej i Azji milion nowych ...