Odwołane rejsy z Niemiec

W każdym porcie odwołano rano po kilkanaście rejsów.

Stewardesy i stewardzi należących do Lufthansy linii lotniczych Eurowings, SunExpress Germany, Germanwings i Lufthansa Cityline wydłużyli dzisiejszy strajk z 6 do 18 godzin.

Początkowo strajk miał trwać od 5 do 11 rano. Jednak związek pracowników pokładowych UFO uznał, że trzeba wysłać zarządowi Lufthansy wyraźniejszy sygnał i przedłużył protest do godziny 24. Chociaż jeszcze w sobotę wieczorem Lufthansa zarzekała się, że nie zamierza zmieniać rozkładu lotów, pod takim naciskiem musiała odwoływać i opóźniać rejsy. Przy tym strajk również ma większy zasięg od planowanego, bo nie ograniczył się jedynie do dwóch największych lotnisk w Monachium i Frankfurcie, ale przyłączyły się do niego też załogi latające z Kolonii-Bonn i Duesseldorfu. Zarządy strajkujących linii wezwały do pracy pracowników pokładowych, którzy nie należą do związku, ale już rano w każdym z portów odwołanych było po kilkanaście lotów.

CZYTAJ: Strajk niemieckich przewoźników

Jak wyjaśnił wiceprzewodniczący UFO Daniel Flohr, związkowcy wydłużyli akcję, aby powstrzymać niekorzystne dla pracowników zmiany, które wprowadza firma-matka. Podkreślił, że najbardziej niepokojące jest zwalnianie pracowników. — W tej sytuacji jest mało prawdopodobne, abyśmy mogli uzyskać spełnienie naszych postulatów bez uciekania się do strajku — tłumaczył Flohr w stacji radiowo-telewizyjnej Deutsche Welle. Jednocześnie ostrzegł, że do strajku gotowe są również załogi samej Lufthansy, które w ostatni piątek odwołały protest po obietnicy 2-procentowych podwyżek płac.

Zarząd Lufthansy jest zdania, że strajk jest nielegalny, a liderzy związkowi zostali wybrani niezgodnie z przepisami i nie mają prawa reprezentować pracowników.

Mogą Ci się również spodobać

Emirates najlepszy według TripAdvisora

Emirates zdobył tytuł najlepszej linii lotniczej na świecie w pierwszej edycji plebiscytu TripAdvisor Travelers’ ...

Egipska turystyka rozwija się coraz szybciej

17,8 miliona turystów odwiedziło Egipt w zeszłym roku, wynika z raportu przygotowanego na zlecenie ...

EasyJet Holidays: Agenci mogą grać ceną

EasyJet Holidays rozpoczął współpracę z siecią agencyjną. Brytyjski touroperator zapowiedział, że ceny oferowane przez ...

Można już przenocować w Suntago Village

21 lipca otwiera się kompleks 92 bungalowów pod nazwą Suntago Village. To część największego ...

Linie lotnicze powinny mieć gwarancje na wypadek bankructw

Niemieccy przedsiębiorcy turystyczni domagają się wprowadzenia w przepisach zabezpieczeń dla wpłat klientów za kupione ...

Emirates przyspieszają zwrot pieniędzy za bilety

Emirates mają do rozpatrzenia prawie pół miliona wniosków o zwrot pieniędzy za niewykorzystane bilety. ...