Odwołane rejsy z Niemiec

W każdym porcie odwołano rano po kilkanaście rejsów.

Stewardesy i stewardzi należących do Lufthansy linii lotniczych Eurowings, SunExpress Germany, Germanwings i Lufthansa Cityline wydłużyli dzisiejszy strajk z 6 do 18 godzin.

Początkowo strajk miał trwać od 5 do 11 rano. Jednak związek pracowników pokładowych UFO uznał, że trzeba wysłać zarządowi Lufthansy wyraźniejszy sygnał i przedłużył protest do godziny 24. Chociaż jeszcze w sobotę wieczorem Lufthansa zarzekała się, że nie zamierza zmieniać rozkładu lotów, pod takim naciskiem musiała odwoływać i opóźniać rejsy. Przy tym strajk również ma większy zasięg od planowanego, bo nie ograniczył się jedynie do dwóch największych lotnisk w Monachium i Frankfurcie, ale przyłączyły się do niego też załogi latające z Kolonii-Bonn i Duesseldorfu. Zarządy strajkujących linii wezwały do pracy pracowników pokładowych, którzy nie należą do związku, ale już rano w każdym z portów odwołanych było po kilkanaście lotów.

CZYTAJ: Strajk niemieckich przewoźników

Jak wyjaśnił wiceprzewodniczący UFO Daniel Flohr, związkowcy wydłużyli akcję, aby powstrzymać niekorzystne dla pracowników zmiany, które wprowadza firma-matka. Podkreślił, że najbardziej niepokojące jest zwalnianie pracowników. — W tej sytuacji jest mało prawdopodobne, abyśmy mogli uzyskać spełnienie naszych postulatów bez uciekania się do strajku — tłumaczył Flohr w stacji radiowo-telewizyjnej Deutsche Welle. Jednocześnie ostrzegł, że do strajku gotowe są również załogi samej Lufthansy, które w ostatni piątek odwołały protest po obietnicy 2-procentowych podwyżek płac.

Zarząd Lufthansy jest zdania, że strajk jest nielegalny, a liderzy związkowi zostali wybrani niezgodnie z przepisami i nie mają prawa reprezentować pracowników.

Mogą Ci się również spodobać

Prezes Wakacji.pl: Jesteśmy odpowiedzialnym partnerem

Połączone Wakacje.pl i My Travel zamierzają powiększyć jeszcze swoją sieć, tak by liczyła ona ...

Hilton na krakowskim lotnisku ma specjalistę od marketingu

Do zespołu hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport dołączyła Monika Wilk. Zajęła nowo utworzone ...

Grecja ma nowe kategorie dla pokojów na wynajem

Z czterech do pięciu rozszerzyło ministerstwo turystyki Grecji system kategoryzacji pokojów do wynajęcia, informują ...

Kvarko inwestuje w sztuczną inteligencję

Kvarko zainwestował 1,2 mln złotych w spółkę Hotel Application, która pracuje nad pierwszym na ...

Putin uziemi rosyjskie linie lotnicze?

Rosyjski prezydent zgodził się, by rodzime linie lotnicze latały za granicę wyłącznie rosyjskimi samolotami. ...

Katalońskie hotele wyprosiły policjantów

Katalońskie hotele wymówiły noclegi ponad 500 policjantom, którzy z polecenia MSW zostali tam oddelegowani ...