Odwołane rejsy z Niemiec

W każdym porcie odwołano rano po kilkanaście rejsów.

Stewardesy i stewardzi należących do Lufthansy linii lotniczych Eurowings, SunExpress Germany, Germanwings i Lufthansa Cityline wydłużyli dzisiejszy strajk z 6 do 18 godzin.

Początkowo strajk miał trwać od 5 do 11 rano. Jednak związek pracowników pokładowych UFO uznał, że trzeba wysłać zarządowi Lufthansy wyraźniejszy sygnał i przedłużył protest do godziny 24. Chociaż jeszcze w sobotę wieczorem Lufthansa zarzekała się, że nie zamierza zmieniać rozkładu lotów, pod takim naciskiem musiała odwoływać i opóźniać rejsy. Przy tym strajk również ma większy zasięg od planowanego, bo nie ograniczył się jedynie do dwóch największych lotnisk w Monachium i Frankfurcie, ale przyłączyły się do niego też załogi latające z Kolonii-Bonn i Duesseldorfu. Zarządy strajkujących linii wezwały do pracy pracowników pokładowych, którzy nie należą do związku, ale już rano w każdym z portów odwołanych było po kilkanaście lotów.

CZYTAJ: Strajk niemieckich przewoźników

Jak wyjaśnił wiceprzewodniczący UFO Daniel Flohr, związkowcy wydłużyli akcję, aby powstrzymać niekorzystne dla pracowników zmiany, które wprowadza firma-matka. Podkreślił, że najbardziej niepokojące jest zwalnianie pracowników. — W tej sytuacji jest mało prawdopodobne, abyśmy mogli uzyskać spełnienie naszych postulatów bez uciekania się do strajku — tłumaczył Flohr w stacji radiowo-telewizyjnej Deutsche Welle. Jednocześnie ostrzegł, że do strajku gotowe są również załogi samej Lufthansy, które w ostatni piątek odwołały protest po obietnicy 2-procentowych podwyżek płac.

Zarząd Lufthansy jest zdania, że strajk jest nielegalny, a liderzy związkowi zostali wybrani niezgodnie z przepisami i nie mają prawa reprezentować pracowników.

Mogą Ci się również spodobać

Wild: Centralne lotnisko to raj dla inwestorów

Dlaczego rząd wybrał Stanisławów, ile będzie kosztowało nowe lotnisko i jak władze zamierzają poradzić ...

Wild do Modlina: Pokażcie umowę z Ryanairem

Dopóki zarząd lotniska w Modlinie nie pokaże umowy jaką zawarł z irlandzkim przewoźnikiem, Ryanairem, ...

MSZ: Nie ma sygnałów, że Polacy ucierpieli w Meksyku

Ministerstwa Spraw Zagranicznych podało, że nie ma sygnałów, żeby we wtorkowym silnym trzęsieniu ziemi ...

Finnair nagrodzony przez Chińczyków

Finnair został uhonorowany tytułem „najlepszej europejskiej linii lotniczej”, przyznawanym przez branżowy serwis turystyczny TTG ...

Egipt: Lotnisko co 200 kilometrów

Na egipskim wybrzeżu Morza Czerwonego co 200 kilometrów będzie znajdować się lotnisko pasażerskie. Ma ...

Monarch Airlines ogłosiły upadłość

Czarterowe linie lotnicze Monarch Airlines ogłosiły w nocy upadłość. Wcześniej rozmowy o pakiecie ratunkowym ...