Odmówiono im lotu klasą biznesową. Były „zbyt duże”

Fot. Adobe Stock

Trzem Nowozelandkom, które wracały z Tajlandii odmówiono podróży w klasie biznes. Personel zmierzył kobiety taśmą i wyjaśnił im, że są „zbyt duże”, aby tam siedzieć.

59-letnia Huhana Iripa i jej córki, 28-letnia Renell i 37-letnia Tere, wybrały się do Tajlandii na wczasy odchudzające. Do Bangkoku kobiety poleciały klasą ekonomiczną linii Thai Airways. Bilety na lot powrotny miały jednak wykupione w klasie biznesowej. Gdy weszły do samolotu personel, widząc, że ich obfite kształty, zmierzył je specjalnymi taśmami. Ostatecznie zostały poinformowane, że nie spełniają wymogów, które są określone w regulaminie przewoźnika i nie mogą zająć swoich miejsc. Kobiety przesadzono do klasy ekonomicznej.

Kobiety poczuły się dyskryminowane. Fot Twitter

59-letnia Iripa powiedziała w rozmowie z „New Zealand Herald”, że sytuacja była dla niej „przerażająca” i podkreśliła, że padła ofiarą dyskryminacji. Kobiety napisały do linii lotniczych skargę. Domagały się w niej zwrotu kosztów przelotu. Linie Thai Airways przeprosiły je za tę sytuację i zaproponowały 450 dolarów, które były różnicą w cenie między biletem w klasie ekonomicznej i w klasie biznes. Flight Center, biuro podróży, które organizowało podróż, oddało natomiast kobietom całkowity koszt przelotu i zapewniło, że zrobi wszystko, aby taka sytuacja się nigdy nie powtórzyła.

Rzecznik Thai Airways International w Nowej Zelandii wytłumaczył, że problem był natury technicznej – wydłużony pas bezpieczeństwa, który używany jest zazwyczaj w wypadku pasażerów o dużych rozmiarach, nie może być przymocowany do pasów bezpieczeństwa ze zintegrowaną poduszką powietrzną, jakie stosuje się w klasie biznesowej w tego typu samolotach. Podkreślił, że chodziło o bezpieczeństwo pasażerów i że problemu nie dało się rozwiązać w inny sposób.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TUI: Bez numeru komórki nie ma rezerwacji

Od 25 kwietnia agenci niemieckiego TUI będą musieli wpisywać do rezerwacji numery telefonów komórkowych ...

Utrzymanie monopolu PKP szkodzi pasażerom

Mimo miliardów złotych wydanych na inwestycje kolejowe wzrost liczby podróżnych może w 2020 r. ...

Robert Andrzejczyk wiceprezesem Europejskiej Komisji Podróży na drugą kadencję

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk przez kolejne dwa lata będzie wiceprezesem Europejskiej Komisji ...

Exim Tours inspiruje do podróżowania

Do agentów turystycznych trafił właśnie pierwszy numer „Exim Tours Menu” – magazynu o podróżach, ...

Airbnb ugiął się pod presją Komisji Europejskiej

Amerykański serwis pośredniczący w wynajmowaniu kwater turystom zobowiązał się do spełnienia europejskich zasad ochrony ...

Cristescu: Centralne lotnisko to szansa dla Polski, to szansa dla hotelarzy

Centralny Port Komunikacyjny to niesamowita szansa dla naszych hoteli i biznesu – pisze w ...