Nowa Alitalia z małą flotą

Fot. Bloomberg

Włoski rząd zamierza przejąć mniej więcej za miesiąc kontrolę nad Alitalią i stworzyć nową linię z początkowo znacznie mniejszą flotą – podali związkowcy.

Resort przemysłu poinformował związki zawodowe, że nowa Alitalia zacznie działalność z flotą 25-30 samolotów, czyli jedną czwartą tego, co miała przed pojawieniem się koronawirusa. – Rząd powiedział, że punktem wyjścia będzie 25-30 samolotów, a nas niepokoi, że flota nie zostanie zwiększona po zakończeniu tego nadzwyczajnego okresu – powiedział agencji Reuters jeden z działaczy.

CZYTAJ TEŻ: Minister daje Alitalii ostatnie pół roku

Rząd nie ujawnił planów dotyczących załogi liczącej ponad 11 tysięcy pracowników. 30 marca ma się odbyć spotkanie ministrów przemysłu, transportu i pracy ze związkami zawodowymi – poinformował związek USB. – Nawet jeśli przyznamy, że kraj znajduje się obecnie w poważnym kryzysie, to nowa Alitalia powinna powstać z zamiarem jej rozwoju i zwiększania lotów po wygaśnięciu pandemii – oświadczyły związki CGIL i FILT. Zwróciły się do rządu o szczegóły biznesplanu przewoźnika i dodały, że powinien on chronić miejsca pracy.

Nierentowna linia wykonuje obecnie 100 lotów dziennie, jedną czwartą normalnego rozkładu, i nadal traci dużo pieniędzy. Jeszcze przed pandemią traciła 300 milionów euro rocznie – podał w styczniu jej nowy zarządca komisaryczny Giuseppe Leogrande.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Palmy w Mediolanie – hit czy kit?

W Mediolanie wybuchł spór o ogród z palmami i bananowcami, który urządzono na placu ...

Rainbow urósł na sprzedaży wakacji o 30 procent

Biuro podróży Rainbow powiadomiło, że sprzedało o 30 procent więcej wycieczek na lato niż ...

On Time – nowa restauracja na wrocławskim lotnisku

W ogólnodostępnej hali Portu Lotniczego Wrocław pojawiła się nowa restauracja – On Time Restaurant. ...

Co piąty Brytyjczyk chce pojechać do Tunezji

Od czasu, gdy brytyjskie MSZ zmieniło treść ostrzeżenia dotyczącego podróży do Tunezji, na wypoczynek ...

Robert Andrzejczyk z aprobatą Rady POT

Rada Polskiej Organizacji Turystycznej zatwierdziła kandydaturę Roberta Andrzejczyka na prezesa POT Pół godziny wystarczyło ...

Greckie mieszkania tanie jak nigdy

Nawet o 70 procent spadły od 2008 roku ceny mieszkań w Grecji. Specjaliści przewidują, ...