Nowa Alitalia z małą flotą

Fot. Bloomberg

Włoski rząd zamierza przejąć mniej więcej za miesiąc kontrolę nad Alitalią i stworzyć nową linię z początkowo znacznie mniejszą flotą – podali związkowcy.

Resort przemysłu poinformował związki zawodowe, że nowa Alitalia zacznie działalność z flotą 25-30 samolotów, czyli jedną czwartą tego, co miała przed pojawieniem się koronawirusa. – Rząd powiedział, że punktem wyjścia będzie 25-30 samolotów, a nas niepokoi, że flota nie zostanie zwiększona po zakończeniu tego nadzwyczajnego okresu – powiedział agencji Reuters jeden z działaczy.

CZYTAJ TEŻ: Minister daje Alitalii ostatnie pół roku

Rząd nie ujawnił planów dotyczących załogi liczącej ponad 11 tysięcy pracowników. 30 marca ma się odbyć spotkanie ministrów przemysłu, transportu i pracy ze związkami zawodowymi – poinformował związek USB. – Nawet jeśli przyznamy, że kraj znajduje się obecnie w poważnym kryzysie, to nowa Alitalia powinna powstać z zamiarem jej rozwoju i zwiększania lotów po wygaśnięciu pandemii – oświadczyły związki CGIL i FILT. Zwróciły się do rządu o szczegóły biznesplanu przewoźnika i dodały, że powinien on chronić miejsca pracy.

Nierentowna linia wykonuje obecnie 100 lotów dziennie, jedną czwartą normalnego rozkładu, i nadal traci dużo pieniędzy. Jeszcze przed pandemią traciła 300 milionów euro rocznie – podał w styczniu jej nowy zarządca komisaryczny Giuseppe Leogrande.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Betlej: Awantura o Tuska to minus dla turystyki

Świeżość kierunku i niskie ceny mogą spowodować, że pozycja Albanii, która dogania już Chorwację ...

Polscy turyści napadnięci we Włoszech

W nocy z piątku na sobotę na plaży w Rimini napadnięto na dwoje młodych ...

Kraków Airport: Kwiecień lepszy niż przed rokiem

W kwietniu krakowskie lotnisko obsłużyło 674,7 tysiąca pasażerów – o 95 tysięcy (16 procent) ...

Potrzebujemy pistoletu, a dostajemy instrukcję obsługi

Informacje, jak przedsiębiorcy mogą skorzystać z przepisów antykryzysowych, badania pokazujące trendy w turystyce, promocja ...

Rząd Hiszpanii szykuje pomoc po upadku Cooka

300 milionów euro wyniesie wartość rządowej pomocy dla hiszpańskiej branży turystycznej. Pakiet dla przedsiębiorców ...

Branża turystyczna – przyszłość dobrze się zapowiada

74 procent przedstawicieli branży turystycznej, którzy wzięli udział w badaniu przeprowadzonym przez targi turystyczne ...