LOT poleci do Dubaju. Inauguracja przed EXPO 2020

Fot. materiały prasowe LOT

Od 19 września boeingi 737-800 NG i 787 Dreamliner LOT-u zaczną latać z Warszawy na główne lotnisko Dubaju, Dubai International Airport (DXB), trzy razy w tygodniu – ogłosił przewoźnik.

Połączenie linia lotnicza zainauguruje tuż przed światową wystawą EXPO 2020, a rejsy będą utrzymane do końca marca 2022 r.

Samoloty LOT-u będą startowały z Lotniska Chopina, rejs potrwa około 6 godzin i będzie wykonywany według następującego rozkładu:

LO 121 WAW-DXB 07.40 – 15.25 wtorki, czwartki i niedziele

LO 122 DXB-WAW 17.15 – 21.35 wtorki, czwartki i niedziele

– W ostatnich latach Dubaj stał się jednym z najchętniej wybieranych przez Polaków egzotycznych kierunków podróży zimą – mówi członek zarządu ds. handlowych LOT-u Michał Fijoł, cytowany w komunikacie firmy. – Przed pandemią tylko w 2019 r. z Polski do stolicy tego emiratu podróżowało niemal 100 tysięcy pasażerów. Potencjał połączenia również w segmencie czarterowym sprawia, że obok oferty przewoźników znad Zatoki Perskiej widzimy miejsce dla siebie. Jestem przekonany, że pasażerowie docenią polski produkt, znakomicie dopasowany zarówno dla odwiedzających wystawę EXPO, jak i turystów rozkład lotów i atrakcyjne ceny.

Od 1 października tego roku do 31 marca 2022 r. w Dubaju będzie się odbywać wystawa EXPO 2020, przeniesiona z zeszłego roku ze względu na pandemię.

– W tym roku zgodnie z zapowiedziami i prognozami odbudowywania się ruchu pasażerskiego konsekwentnie stawiamy na rozwój oferty turystycznej – dodaje Fijoł. – Dubaj, obok Sri Lanki jest kolejnym kierunkiem dla naszych pasażerów otwartym z myślą o wypoczynku w ciepłych krajach w czasie chłodnych miesięcy zimowych w Polsce. Tym samym, ze względu na odwróconą sezonowość ruchu, połączenie to pozwoli nam wykorzystać samoloty w tzw. niskim sezonie. Zadbaliśmy, aby nasz produkt pokładowy oferowany był na najwyższym poziomie, przy pełnym reżimie sanitarnym obowiązującym w czasie pandemii – zapewnia.

Do Dubaju będą latać 168-miejscowe boeingi 737-800 NG, z liczącą 12 miejsc klasą biznes. W razie potrzeby połączenie będzie obsługiwane również przez Dreamlinery w wersji 787-8. Pasażerom we wszystkich klasach LOT zaproponuje dwa serwisy, a także „rozbudowaną ofertę napojów i alkoholi”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Albania napędza wczesną sprzedaż wakacji

O 60 procent wzrosła w porównaniu z zeszłym rokiem liczba Polaków, którzy w biurach ...

Kiedy otwarcie granic? Decyzja musi zapaść do 10 czerwca

Najpóźniej 10 czerwca polski rząd musi poinformować Brukselę, czy znosi kontrole na wewnętrznych granicach ...

Znamy pensje niemieckich agentów turystycznych

Od 1785 do 2810 euro brutto miesięcznie zarabiają niemieccy agenci. Najmniejszą pensję otrzymują ci ...

Polacy coraz mniej boją się koronawirusa. Chcą podróżować

Prawie połowa Polaków planuje w najbliższym czasie podróż koleją, a 40 procent zamierza zatrzymać ...

Decyzja w sprawie otwarcia granic Unii Europejskiej odłożona

Ambasadorowie państw unijnych odłożyli do poniedziałku decyzję w sprawie ogłoszenia listy krajów, których obywatele ...

Premier: Musimy pomóc hotelarstwu, turystyce, gastronomii

Musimy pomóc hotelarstwu, turystyce, gastronomii – to nasze wspólne dobro, gospodarka – zapowiedział podczas ...