USA dają zielone światło rejsom wycieczkowym

Fot. www.celebritycruises.com

Celebrity Cruises to pierwszy armator, który uzyskał zgodę amerykańskich władz na przywrócenie rejsów wycieczkowych rozpoczynających się w Stanach Zjednoczonych. Pierwsza wycieczka wystartuje 26 czerwca z portu Everglades na Florydzie.

26 czerwca z portu Everglades w Fort Lauderdale na Florydzie wypłynie statek wycieczkowy Celebrity Edge należący do armatora Celebrity Cruises – podaje firma w informacji prasowej. To pierwszy rejs komercyjny rozpoczynający się w Stanach Zjednoczonych po ponad rocznej przerwie.

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) dało zielone światło na przywrócenie działalności operacyjnej w kraju. Jak podkreśla Richard Fain, prezes Royal Caribbean Group – spółki matki Celebrity Cruises, jest to wynik współpracy z CDC, władz Florydy działających na szczeblu lokalnym, stanowym i krajowym i partnerów z organizacji branżowej CLIA. Fain dodaje, że firma konsultowała się z wybitnymi specjalistami od zdrowia, by zagwarantować pasażerom i załodze poczucie bezpieczeństwa na statkach.

Wycieczka potrwa siedem dni – statek popłynie na Karaiby (do wyboru są wschodnia lub zachodnia część regionu).

CZYTAJ TEŻ: Brytyjczycy chcą popłynąć w rejs. Choćby wokół własnego kraju

Armator zapowiedział też, że osiem z 15 statków należących do Celebrity Cruises wznowi działalność operacyjną jeszcze w tym roku. Pasażerowie będą mogli zwiedzać w ten sposób Karaiby, Europę, popłynąć na Alaskę lub Galapagos.

Celebrity Cruises już w marcu ogłosił, że od 5 czerwca zacznie pływać po Karaibach, ale w tym wypadku portem wyjścia będzie St. Maarten. W programie są postoje na Arubie, Curacao i Barbadosie – wycieczka potrwa siedem dni.

19 czerwca inny statek – Celebrity Apex wypłynie w rejs po wyspach greckich. Z kolei Celebrity Silhouette zabierze pasażerów z Wielkiej Brytanii na wycieczkę wzdłuż wybrzeży Wysp Brytyjskich.

Wszyscy członkowie załóg statków Celebrity będą zaszczepieni na koronawirusa. Wymóg ten dotyczy też pasażerów będących obywatelami USA, którzy ukończyli  16 rok życia – począwszy od 1 sierpnia warunek ten muszą spełnić również dzieci od 12 lat. Wymogi dla pasażerów innej narodowości niż amerykańska mogą się zmieniać – informacje o nich można znaleźć na stronie internetowej armatora: www.celebritycruises.com/healthy-at-sea.

ZOBACZ TAKŻE: Norwegian Cruise Line wznawia rejsy

Celebrity Cruises stworzył nowe protokoły sanitarne zgodne z wytycznymi urzędów ds. zdrowia, agencji rządowych i własnych zespołów, w skład których weszli eksperci ds. zdrowotnych i bezpieczeństwa. Mogą się one zmieniać wraz z nowo pojawiającymi się wytycznymi odpowiednich władz.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turysta w Polsce droższy niż w Grecji

Australia, Luksemburg i Liban to kraje, w których turyści wydają najwięcej pieniędzy. Polska znalazła ...

Betlej: Grecja zyska po majówce

Widać coraz wyraźniej, że konkurencja tańszych kierunków, jak Turcja, Egipt i Tunezja, odbija się ...

Adam Goc nowym prezesem Net Holidaya

Net Holiday – jeden z najdynamiczniej rozwijających się w ostatnich latach polskich touroperatorów – ...

CPK może być konkurencją dla lotnisk regionalnych

Centralny Port Komunikacyjny może stanowić zagrożenie dla regionalnych portów lotniczych, choć te podkreślają, że ...

Prezes Wakacji.pl: Jesteśmy odpowiedzialnym partnerem

Połączone Wakacje.pl i My Travel zamierzają powiększyć jeszcze swoją sieć, tak by liczyła ona ...

Prezydent Warszawy zwolnił turystykę na rok ze składek

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Warszawskiej Organizacji Turystycznej w przyszłym roku nie będą musieli płacić składek ...