Włoskie wyciągi nie ruszą prędko

Fot. AFP

Rząd Włoch przygotowuje nowy plan obostrzeń, które mają obowiązywać po 16 stycznia. Wiele wskazuje, że stoki narciarskie, które wedle wcześniejszych zapowiedzi miały ruszyć 18 stycznia, pozostaną zamknięte.

Zakaz podróżowania między regionami, także tymi w żółtych strefach, zakaz sprzedawania w barach dań na wynos po godzinie 18, ale też otwarcie muzeów w regionach żółtych, to propozycje nowych regulacji, które mają zacząć obowiązywać po 16 stycznia – podaje agencja prasowa Ansa.

CZYTAJ TEŻ: Francuzi wrócą na stoki? Branża turystyczna naciska

Wiele wskazuje, że nadal zamknięte pozostaną stoki narciarskie, które zgodnie z wcześniejszym planem miały zacząć działać 18 stycznia. W dalszym ciągu utrzymana będzie również godzina policyjna od 22 do 5 rano. Nie ma też zgody na luzowanie obostrzeń na weekendy (tak zwane „pomarańczowe weekendy”). Zamknięte pozostaną baseny, siłownie, teatry i kina.

W poniedziałek we Włoszech zanotowano ponad 18 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem, 361 osób zmarło. Wskaźnik pozytywnych wyników testów wzrósł do 13,3 procent.

ZOBACZ TEŻ: Nagła decyzja Słowacji – zamykamy hotele i stoki

Kalabria, Emilia-Romania, Lombardia, Sycylia i Veneto nadal są strefami pomarańczowymi, pozostałe regiony kraju wróciły do strefy żółtej.

Ansa przytacza też wypowiedź północnych regionów, w których branża turystyczna w obliczu prawdopodobnego utrzymania zamknięcia stoków podkreśla, że jest gotowa przedstawić propozycje reżimu, pozwalającego korzystać z wyciągów bezpiecznie. Jak twierdzi, turystyka zimowa straciła już kilka miliardów euro przychodów i jest ryzyko, że po zwalczeniu pandemii nie będzie miała sił, by się odrodzić.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Radom czy Modlin? Linie lotnicze wolą latać z Warszawy

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) podpisało list intencyjny w sprawie przejęcia lotniska w Radomiu. ...

Zawir(us)owanaTurystyka. Promocja Kopalni Srebra musi poczekać

Mieli nakręcić spot reklamowy, mieli zbudować plac edukacyjny, mieli wziąć udział w Industriadzie – ...

Mierzenie temperatury sparaliżowało ruch graniczny z Rosją

Wprowadzenie kontroli sanitarnych, m.in. na przejściach z rosyjskim obwodem kaliningradzkim, doprowadziło do ogromnych kolejek. ...

Hotele Focus z nową stroną internetową

Sieć hoteli Focus Hotels uruchomiła nową stronę internetową i centralny dział rezerwacji Jak informuje ...

Airbus, Rolls-Royce i Siemens chcą latać hybrydą

Airbus, Rolls-Royce i Siemens współpracują przy budowie hybrydowego samolotu pasażerskiego, który ma być napędzany ...

W Itace posypały się kary za rabaty

Prawie co czwarty agent biura podróży Itaka oferował klientom niedozwolone rabaty. Touroperator zastosował wobec ...