Robert Andrzejczyk wiceprezesem Europejskiej Komisji Podróży na drugą kadencję

Fot. materiały prasowe

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk przez kolejne dwa lata będzie wiceprezesem Europejskiej Komisji Podróży. Na drugą kadencję został wybrany jednogłośnie.

99. walne zgromadzenie Europejskiej Komisji Podróży (European Travel Commission – ETC) wyłoniło nowe władze tej organizacji – informuje w komunikacie Polska Organizacja Turystyczna. Na czele ETC stanął prezes portugalskiej narodowej organizacji turystycznej Luís Araújo, a jednym z trzech jego zastępców został prezes POT Robert Andrzejczyk. To będzie jego druga dwuletnia kadencja na tym stanowisku.

– To dla mnie wielki zaszczyt i ogromne wyróżnienie. Bardzo się cieszę, że kolejny raz tak wielu członków poparło moją kandydaturę. Dziękuję im za zaufanie i obiecuję dalej ciężko pracować na rzecz europejskiej rodziny turystycznej, a stoją przed nami ogromne wyzwania zarówno na szczeblu krajowym, jak i europejskim – mówi Robert Andrzejczyk, cytowany w komunikacie.

CZYTAJ TEŻ: Prezes POT w składzie kierownictwa European Travel Commission

– Powierzenie tej funkcji prezesowi POT kolejny raz to dowód zaufania do Polski oraz docenienie pracy, którą wykonujemy na rzecz rozwoju branży turystycznej. Posiadanie w kierownictwie tak ważnej międzynarodowej instytucji reprezentanta Polski jest w tej chwili bardzo ważne między innymi ze względu na trwające prace nad Funduszem Odbudowy Unii Europejskiej – dodaje sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.

Robert Andrzejczyk jest wiceprezesem ETC od maja 2018 roku i prezesem POT od września 2017 roku. Przed objęciem tych funkcji związany był z Ministerstwem Sportu i Turystyki, zajmował się również współpracą międzynarodową w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Ministerstwie Finansów. Przez kilka lat był też związany z branżą public relations i marketingową. Jest absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

ETC została założona w 1948 roku, ma siedzibę w Brukseli. Jej celem jest turystyczna promocja Europy, głównie na rynkach zamorskich – w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i Azji. Należą do niej 33 narodowe organizacje turystyczne krajów europejskich. Nie jest instytucją Unii Europejskiej, choć częściowo jest przez nią finansowana.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

IATA: Maski – tak, puste fotele – nie

Międzynarodowe stowarzyszenie linii lotniczych opowiedziało się za noszeniem masek i osłon na twarzy przez ...

Rainbow – mniej klientów, ale więcej przychodów

Biuro podróży Rainbow miało o 2,1 procent mniej klientów w pierwszym kwartale tego roku ...

Airbnb: Nasi klienci to nasza sprawa

Airbnb odmówiło greckiemu resortowi finansów podania danych osób wynajmujących lokale turystom za pośrednictwem portalu. ...

Lidl przejmuje JT Touristik

Syndyk zajmujący się likwidacją niemieckiego touroperatora JT Touristik sprzedał go Lidlowi. Marka ma pozostać ...

Trystyczny Fundusz Gwarancyjny: Przybywa pieniędzy i biur podróży

W Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym leży już odłożonych na wypadek dużych bankructw biur podróży 50 ...