Prezes POT w składzie kierownictwa European Travel Commission

materiały prasowe

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk został dzisiaj wybrany na wiceprezesa European Travel Commission, organizacji promującej Europę jako cel podróży turystycznych

Głosowanie odbyło się podczas 95. Walnego Zgromadzenia członków tej organizacji. Na Andrzejczyka głosowała połowa z 26 obecnych przedstawicieli krajów, członków ETC. To pierwszy Polak w kierownictwie tej organizacji międzynarodowej. Kontrkandydatami byli prezesi narodowych organizacji turystycznych Serbii i Słowenii. Serb dostał sześć głosów, a Słoweniec pięć. Dwie osoby wstrzymały się od głosu.

Stanowisko wiceprezesa zarządu ETC wakowało odkąd zrezygnował z niego przedstawiciel Irlandii. We władzach organizacji zasiada oprócz prezesa trzech wiceprezesów. Po wyborze Andrzejczyka zarząd tworzą więc Belg (prezes), Włoch, Litwin i Polak.

– To dla mnie wielki zaszczyt. Bardzo się cieszę, że w głosowaniu poparło mnie tak wielu członków. Dziękuję im za zaufanie i obiecuję ciężko pracować na rzecz europejskiej rodziny turystycznej – mówi cytowany w komunikacie POT Andrzejczyk.

Robert Andrzejczyk będzie odpowiadał za segment określany po angielsku jako advocacy. Do głównych celów, jakie sobie stawia należy usprawnienie procesu udzielania wiz, w szczególności wiz Schengen i poprawa dostępności komunikacyjnej Europy. Kadencja wiceprezydenta ETC trwa dwa lata.

– Powierzenie tej funkcji prezesowi POT to dowód zaufania do Polski i docenienie pracy, którą wykonujemy na rzecz rozwoju branży turystycznej – uważa minister sportu i turystyki Witold Bańka, cytowany w komunikacie. – Warto przy tej okazji zauważyć, że niedawno jako jedno z pierwszych państw członkowskich Unii Europejskiej terminowo i kompleksowo wdrożyliśmy postanowienia dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej z zakresu turystyki. Nasze sprawne działania zarówno w legislacji, jak i promocji Polski za granicą, spotykają się z coraz większym uznaniem na arenie międzynarodowej. Serdecznie gratuluję prezesowi Andrzejczykowi.

Dr Robert Andrzejczyk jest prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej od września zeszłego roku. Bezpośrednio przed objęciem tej funkcji był dyrektorem gabinetu dyrektora   Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wcześniej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Ministerstwie Finansów zajmował się współpracą międzynarodową. Zanim rozpoczął pracę w służbie cywilnej przez kilka lat był związany z branżą public relations i badań marketingowych. Jest absolwentem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Uniwersytetu Adama Mickiewicza.

European Travel Commission to międzynarodowa organizacja powstała w 1948 r. Jej celem jest promocja Europy jako celu podróży turystycznych. Główne działania promocyjne ETC skierowane są na rynki zamorskie: Ameryka Północna i Południowa, Azja. Służy również jako bardzo ważna platforma wymiany danych rynkowych. Członkami ETC są 32 narodowe organizacje turystyczne krajów europejskich. Organizacja ta nie wchodzi w skład struktur unijnych, chociaż część środków finansowych pochodzi z tego właśnie źródła. Siedziba ETC znajduje się w Brukseli.

Polska Organizacja Turystyczna jest organizacją rządową podległą Ministerstwu Sportu i Turystyki. Jej celem jest promowanie Polski jako kraju atrakcyjnego dla turystów, nowoczesnego, z wysokimi standardami usług i korzystnymi cenami. Działania na rzecz promocji i rozwoju turystyki polskiej prowadzi zarówno w kraju jak i za granicą.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pierwszy Mercure w Białymstoku otworzy się za rok

Orbis zawarł umowę franczyzową ze spółką City Interhotels, która buduje hotel przy ulicy Hetmańskiej ...

Travelplanet: 45 procent więcej sprzedanych wakacji

Sieć Travelplanet.pl sprzedała na pierwszą część wakacji (czerwiec i lipiec) o 45 procent więcej ...

Londyński hotel Ritz na sprzedaż? Może być wart miliard dolarów

Miliard dolarów – za tyle obecni właściciele są skłonni sprzedać słynny londyński hotel Ritz ...

POT: Promujemy się na targach IMEX

Piętnaście biur podróży, hoteli i biur odpowiedzialnych za promowanie swoich miast w organizowaniu konferencji ...

W biurach podróży zmiana kierunków

Widać już wyraźnie, że zmienia się geografia wyjazdów polskich turystów. W tym roku najważniejsze ...

LOT zwiększa częstotliwość na 25 trasach

Przewoźnik dokłada trzeci codzienny rejs między Warszawą a Berlinem. Jednocześnie zwiększa częstotliwość na 24 ...