Przewodnicy bez Granic świętują pierwszą rocznicę

Fot. materiały prasowe

Stowarzyszenie Przewodnicy bez Granic zrzeszające polskich przewodników turystycznych pracujących na całym świecie obchodzi pierwszą rocznicę powstania. Organizowane z tej okazji wydarzenia będzie można śledzić w internecie.

Rok temu, kiedy rozpoczęła się pandemia, świat przewodników nagle się załamał, stracili nie tylko pracę, ale i możliwość dzielenia się swoją pasją i opowiadania o miejscach, w których mieszkają – dowiadujemy się z komunikatu stowarzyszenia. Sytuacja, w której się znaleźli, nie załamała ich jednak, tylko zmotywowała do połączenia sił i działania w nowej rzeczywistości – czytamy dalej. Tak powstali Przewodnicy bez Granic.

Dziś to „prężnie działająca grupa” licząca prawie 50 przewodników pracujących w 23 krajach. Choć żyją w różnych strefach czasowych i pracują zdalnie, to spotykają się w internecie, wymieniają doświadczeniami i wspierają w trudnym czasie. Z ich inicjatywy powstało również miejsce w sieci dla ludzi kochających podróże: przewodnicybezgranic.pl.

Kibicuje im społeczność wiernych fanów, których serca podbili, dzieląc się swoją wiedzą i pozytywną energią – głosi komunikat. Na Facebooku można śledzić ich spacery online na żywo w różnych zakątkach świata i środowe spotkania „Live z życia przewodnika”.

Pod koniec ubiegłego roku stowarzyszenie opublikowało kulinarny e-book „W 80 potraw dookoła świata” z przepisami na 80 dań z 15 krajów Europy, Ameryki Łacińskiej i Azji, którymi podzieliło się 28 przewodników i jednocześnie pasjonatów lokalnej kuchni.

ZOBACZ: Przewodnicy turystyczni wkroczyli do kuchni

Swoje pierwsze urodziny Przewodnicy bez Granic będą celebrować przez tydzień, począwszy od 21 marca. W programie obchodów między innymi transmitowana na żywo na Facebooku prywatka, live z gośćmi specjalnymi (fanami projektu), prezentacja kolejnego klipu Przewodników bez Granic „Wszyscy razem” i wideo „Przewodnickie rozkminki”, w którym przewodnicy opowiadają, czym jest dla nich ten projekt.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Przejrzystość ofert nie na rękę liniom lotniczym

– Linie lotnicze nie chcą, żeby ich oferty dały się łatwo porównywać – mówił ...

Rainbow: Pierwszy czarter do Kenii wypełniony w 100 procentach

W ostatni weekend Rainbow rozpoczął loty do Kenii – kolejnego kraju egzotycznego, obok Meksyku, ...

Hotelarze do rządu: Udowodnijcie, że turystyka sprzyja zakażeniom

Polska Izba Hotelarzy domaga się od rządu przedstawienia wyników badań polskich wirusologów, które udowodniłyby ...

Enter Air ma już pierwszego MAX-a

Enter Air odebrał pierwszy z sześciu zamówionych boeingów 737 MAX 8. Samolot jeszcze w ...

British Airways lata już zgodnie z rozkładem

Brytyjskie linie lotnicze British Airways podają, że systemy komputerowe, których awaria spowodowała opóźnienia lotów ...

Leśnicy sprawdzają, czego oczekują turyści

Wiosenne badania turystyki przeprowadzone zostaną w Puszczy Kozienickiej na Mazowszu. Leśnicy chcą poznać oczekiwania ...