Od 15 stycznia 2018 roku tylko pasażerowie z pierwszeństwem wejścia na pokład (priority), a więc z taryfą Plus, Flexi Plus i Family Plus, będą podróżowali z dwoma bagażami podręcznymi w kabinie. Wszyscy pozostali pasażerowie będą podróżowali z jednym, małym bagażem podręcznym w kabinie, natomiast drugi, większy, zostanie odebrany przy bramce i bezpłatnie przewieziony w luku bagażowym.

Wcześniej, 6 września, Ryanair zmniejszył opłatę za przewóz bagażu rejestrowanego ze 150 do 105 złotych oraz podniósł limit jego wagi z 15 do 20 kilogramów.

- Postanowiliśmy wprowadzić nowe zasady przewozu bagażu 15 stycznia 2018 roku,by dać naszym klientom więcej czasu  do zapoznania się z nimi - mówi cytowany w komunikacie prasowym Kenny Jacobs z Ryanaira. - Mamy nadzieję, że w ten sposób znacznie usprawnimy proces wejścia na pokład samolotów i ograniczymy opóźnienia lotów - dodaje.

Przewoźnik przypomina, że pierwszeństwo wejścia na pokład (priority) można kupić za 24 złote podczas rezerwacji biletu lub dokupić później (do godziny przed lotem) za 30 złotych.