29 października zakończył się sezon letni krakowskiego lotniska. Port podaje, że liczba pasażerów obsłużonych w tym czasie wzrosła - rok do roku - o 16 procent. Do 1 listopada włącznie z krakowskiego lotniska skorzystało tylu pasażerów, ilu w całym 2015 roku (4,2 miliona). Oznacza to, że przez najbliższe dwa miesiące każdy następny pasażer będzie liczony jako zwyżkowy względem poprzedniego roku.

W październiku krakowskie lotnisko obsłużyło nieco ponad 445 tysięcy pasażerów, czyli o 19 procent więcej niż w tym samym czasie w zeszłym roku. W ostatnim miesiącu sezonu letniego odnotowano 3680 operacji lotniczych - o 16 procent więcej niż w październiku 2015 roku. Od początku roku do 31 października w Kraków Airport obsłużono 4,21 miliona pasażerów, co przekłada się na wzrost o 17 procent rok do roku.

– Kraków i Małopolska są atrakcyjne nie tylko w lecie. Nasz region przygotował ofertę dla różnych gałęzi gospodarki i jest w polskiej czołówce pod względem liczby instytucji badawczo-rozwojowych – mówi Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport, cytowany w komunikacie prasowym lotniska. – Drugi największy przewoźnik obecny na krakowskim lotnisku – easyJet – zainaugurował loty do Neapolu. To jedno z czterech połączeń tej linii lotniczej, które zostaną uruchomione w listopadzie. Cieszy nas to tym bardziej, że przewoźnicy rzadko decydują się na otwieranie nowych połączeń w sezonie zimowym – dodaje.

Z Krakowa do Neapolu można polecieć linią lotniczą easyJet dwa razy w tygodniu, w środy i w soboty.