Samolot będzie operował na trasie z Helsinek do Nowego Jorku. Zapisy porozumienia uwzględniają ewentualne przedłużenie wynajmu do 10 stycznia 2014 roku.

LOT udostępni maszynę liniom Finnair, zapewniając między innymi załogi polskiego przewoźnika na pokładzie oraz obsługę techniczną. Zdaniem LOT-u, krótkoterminowe wydzierżawienie dreamlinera będzie korzystnym rozwiązaniem. Polski przewoźnik argumentuje, że ze względu na okres zimowy należy zoptymalizować wykorzystanie floty Boeingów 787.

Trasę Helsinki - Nowy Jork fińska linia dotychczas obsługiwała airbusami A330-300 z 42 miejscami w klasie biznes i 221 w klasie ekonomicznej. Na pokład dreamlinera wchodzi o 11 pasażerów mniej i jest to samolot trzyklasowy — business, eco-premium i klasa ekonomiczna.

Fińska linia mocno ostatnio reklamuje się, wykorzystując wizerunek świętego Mikołaja. W ostatni poniedziałek ulubieniec dzieci wylądował na warszawskim lotnisku im. Chopina. Przyleciał oczywiście Finnairem na zaproszenie ambasady Finlandii w Polsce przy finansowym wsparciu fińskiej firmy Fortum. Oprócz Warszawy ma jeszcze odwiedzić Częstochowę, Wrocław oraz Zabrze. Wiadomo, że w najbliższy piątek, w dniu swojego święta będzie we Wrocławiu. W sobotę wróci do Warszawy i poleci Finnairem do Rovaniemi.

Finowie nauczyli się zarabiać na świętym Mikołaju. Jeśli jakieś amerykańskie dziecko będzie chciało z rodzicami polecieć z Nowego Jorku do Rovaniemi, to 5-dniowa podróż, z przelotem także na trasie Helsinki - Rovaniemi, biletami wstępu do wioski Mikołaja i hotelami (od 35 euro) będzie kosztowała około 2 tys. euro dla trzech osób. Są jeszcze wolne miejsca, chociaż w okresie, kiedy z Nowego Jorku do Helsinek wybierze się przelot dreamlinerem, czyli przełom roku, taryfy są dość wysokie - ok. 400 euro za bilet Helsinki - Rovaniemi - Helsinki. Przy dużym szczęściu, opóźniając powrót o jeden dzień można trafić na bilet za około 140 euro.