Jak mówi dyrektor stołecznego portu Michał Marzec, od czasu zamknięcia jesienią zeszłego roku, stary budynek zdemontowano i postawiono nowy. W tej chwili w modernizowanym terminalu jest już włączone ogrzewanie. Jest też już gotowy tunel, który łączy terminal ze stacją kolejową. Dzięki temu ze stacji będzie można przejść bezpośrednio do stanowisk odpraw pasażerskich. Na dachu są montowane panele słoneczne.

Wyremontowany terminal będzie stanowić jedną całość z pozostałymi elementami. W ciągu najbliższych miesięcy będą montowane wszystkie niezbędne instalacje, które trzeba będzie zintegrować z pozostałymi. Chodzi między innymi o integrację systemów bezpieczeństwa, a także sortowni bagaży. Po zakończeniu prac rozpoczną się testy, które mogą potrwać nawet kilka miesięcy. Dopiero po ich zakończeniu z terminala będą mogli korzystać pasażerowie.

Warszawski port Chopina jest największym lotniskiem w Polsce. Kilka dni temu został tu odprawiony 10 - milionowy pasażer. Remontowany obecnie terminal został wybudowany w 1992 roku.