Mati World: Nie mamy problemów finansowych

Za hotele płacimy na bieżąco, a gwarancję mamy wystarczającą, ale nie pamiętam jaką - mówi Fatima Abdelhalim, menedżer biura Mati World Holidays

Publikacja: 15.07.2012 21:42

Hurghada

Hurghada

Foto: Fotorzepa, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz

Michał Cessanis: Wasi klienci z dobowym opóźnieniem wrócili z wakacji w Hurghadzie do Polski. Dlaczego nie było dla nich miejsc w samolocie?

Fatima Abdelhalim:

Nie tylko nasze biuro miało w ten weekend problemy z miejscami dla turystów. Po upadku dwóch Sky Clubu i Alba Touru, także ich klienci musieli jakoś wrócić do kraju. To nie była nasza wina. Ale nasi klienci, którzy zostali dłużej w Egipcie, zostali zakwaterowani w hotelu. Nie musieli za niego dodatkowo płacić.

Czy biuro Mati World Holidays płaci na bieżąco liniom lotniczym i hotelom?

Oczywiście, nie mamy aktualnie problemów z płatnościami. Wszystko jest regulowane na bieżąco, W hotelach wpłacone są depozyty i zawsze do 21. dnia każdego miesiąca regulujemy pozostałą cześć rachunków. Takie podpisaliśmy kontrakty.

Turyści, którzy wkrótce mają wylecieć do Egiptu na urlop i wykupili wycieczkę w pana biurze mają coraz większe obawy. Informacja o braku miejsc w samolotach oraz, że zmieniacie na miejscu turytom hotele, powoduje, że pytają w Internecie, kto jest właścicielem biura i na jaką kwotę macie wykupioną polisę ubezpieczeniową.

Mati World Holidays to firma polsko-egipska. Mamy biura w Chorzowie oraz w Warszawie, teraz chcemy otworzyć biuro w Poznaniu. Polisę ubezpieczeniową wykupiliśmy w Polskim Towarzystwie Ubezpieczeń Signal Iduna. Nie pamiętam jednak, na jaką kwotę

Z naszych informacji wynika, że wysokość polisy państwa biura to niewiele ponad 254 tys zł.

Większych gwarancji ubezpieczeniowych nie potrzebujemy.

Rozmawiał Michał Cessanis

Michał Cessanis: Wasi klienci z dobowym opóźnieniem wrócili z wakacji w Hurghadzie do Polski. Dlaczego nie było dla nich miejsc w samolocie?

Fatima Abdelhalim:

Pozostało 90% artykułu
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy