– Transavia to już dwudziesty drugi przewoźnik oferujący połączenia prosto z Krakowa. Nasz region przyciąga linie lotnicze ze względu na swój wieloaspektowy potencjał, m.in. turystyczny, biznesowy, edukacyjny – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport. - Małopolanie coraz częściej wybierają samolot, a pasażerowie z zagranicy chcą latać do Krakowa, dzięki temu mamy najwyższą liczbę przewoźników lotniczych w portach regionalnych - dodaje.

– Biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na podróże między Polską a Holandią, jesteśmy pewni, że ta trasa - ze względu na wyjątkowo przystępną cenę - stanie się bardzo popularna i przyciągnie zarówno podróżujących służbowo, jak i turystów – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Oliver Newton, dyrektor ds. planowania sieci połączeń w Transavii.

Trasę będą obsługiwały boeingi 737-800 ze 189 miejscami na pokładzie. Bilety, w cenie od 25 euro, można już nabyć na stronie przewoźnika.

Eindhoven to miasto w południowej Holandii, ośrodek przemysłu elektronicznego, jeden z centrów Węzła Wiedzy i Innowacji Europejskiego Instytutu Technologicznego. Jest również siedzibą jednego z najsłynniejszych holenderskich klubów piłkarskich, PSV. W Eindhoven można podziwiać kolekcję sztuki nowoczesnej w Muzeum Van Abbemuseum, w którym znajdują się dzieła m.in. Piscassa, Chagalla, Kandinsky'iego czy Mondriaana. Interaktywne muzeum archeologiczne na świeżym powietrzu – Eindhoven Museum – odwiedzane jest rocznie przesz około 60 tysięcy turystów. Jednym z charakterystycznych budynków Eindhoven jest też Evolution, przypominający z zewnątrz latający spodek.