Warszawski Intercontinental na pięć gwiazdek Michelina

41 polskich hoteli znalazło się w najnowszym wydaniu czerwonego przewodnika Michelina „Main Cities of Europe". Wszystkie znajdują się w Krakowie i Warszawie

Publikacja: 27.03.2017 15:52

Warszawski Intercontinental na pięć gwiazdek Michelina

Foto: materiały promocyjne

Wyróżnienia przyznawane hotelom przez inspektorów Michelin to symbole budynków. Poziom usług określa skala od jednego do pięciu piktogramów. Najnowsze wydanie przewodnika podobnie jak w roku ubiegłym ocenia 27 hoteli z Krakowa i 14 z Warszawy. Najwyższe noty i pięć symboli budynków otrzymał warszawski Intercontinental. Dodatkowo pięć hoteli ze stolicy oraz trzy z Krakowa zdobyły po cztery symbole budynków (pełna lista poniżej).

Dodatkowo obiekt może być oceniony jako miejsce szczególnie urokliwe, które wyjątkowo przypadło do gustu inspektorom Michelinz. Symbole przyznawane takim hotelom mają kolor czerwony. W tym roku wyróżnienia te dostały 3 hotele z Krakowa – Stary, Copernicus, Gródek – oraz dwa z Warszawy – Le Régina i Rialto.

Kryteria oceny inspektorów Michelin są jednakowe na całym świecie. Dzięki temu użytkownicy przewodników mają pewność określonego standardu poszczególnych miejsc, a obiekt z Warszawy lub Krakowa wyróżniony przez Michelina oferuje taką samą jakość, jak hotel z identyczną liczbą piktogramów w innej części globu.

W tegorocznym czerwonym przewodniku Michelina „Main Cities of Europe" anonimowi inspektorzy obok hoteli ocenili 53 restauracje z Polski – 29 z Warszawy i 24 z Krakowa. Warszawskie restauracje Senses oraz Atelier Amaro utrzymały swoje najwyższe wyróżnienia w postaci jednej gwiazdki.

Tegoroczny przewodnik opisuje w sumie ponad 2330 restauracji i 980 hoteli z 44 największych miast w 20 krajach Europy.

Lotniska
Tadeusz Syryjczyk: Rozbudowa lotniska w Radomiu to wyrzucanie pieniędzy
Turystyka
Sun & Fun - stara marka, nowy właściciel
Materiał Promocyjny
Nowe miejsce spotkań dla biznesu i kultury w Krakowie. W kwietniu otwarcie unikalnego konceptu Stradom House
Turystyka
Travelbay - polski startup, który wkrótce podbije Europę
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Turystyka
Prezes Portów Lotniczych: Biura podróży muszą się wynieść z Lotniska Chopina
Turystyka
Sezon narciarski w pełni. Kierunek Seiser Alm