- Kraków to piękne miasto i zostało to znów docenione przez Holendrów – mówi Maaike Linssen, szefowa działu PR w portalu Zoover, cytowana w komunikacie prasowym Polskiej Organizacji Turystycznej (POT). Nagroda przyznawana jest na podstawie 200 tysięcy opinii podróżujących zamieszczonych na portalu w 2016 roku.

Stolica Małopolski pokonała m.in. Londyn, Pragę, Barcelonę, Berlin i Rzym. – Bardzo cieszymy się z przyznanej nagrody - mówi Katarzyna Gądek, wicedyrektor Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krakowa i wskazuje na wzrost średniej oceny Krakowa do 9,1 punktu w tegorocznym zestawieniu (w ubiegłym roku 8.9/10).

Liczba holenderskich turystów odwiedzających Kraków systematycznie wzrasta. - Jeszcze kilka lat temu nasze miasto dowiedziało ok. 30 tysięcy Holendrów, a obecnie zbliżamy się do 100 tysięcy rocznie - mówi Magdalena Osuch z Wydziału Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Krakowa.

Zoover to jeden z największych niezależnych turystycznych portali internetowych w Europie. Znajduje się w nim prawie 1,4 miliona niezależnych opinii dotyczących ponad 270 tysięcy różnych miejsc noclegowych (apartamentów, kempingów, hoteli, domów wakacyjnych, parków wakacyjnych i statków pasażerskich), kierunków, atrakcji turystycznych i plaż.

Maaike Linssen podkreśla, że strona nie jest w żaden sposób związana ze sprzedażą bezpośrednią, bo tego typu działalność mogłaby wpłynąć na obiektywność i neutralność opinii użytkowników.