Klientki będą mogły kupić samolot zaprojektowany zgodnie ze ich potrzebami albo wynająć maszynę na określony lot. Szacunkowy koszt najtańszego przelotu to 3 i pół tysiąca dolarów. Firma, której siedzibą jest Abu Zabi, stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie będzie w ogóle obsługiwała mężczyzn.

Zdaniem jej założycieli w krajach Zatoki Perskiej jest coraz więcej konserwatywnych klientów, którzy nie życzą sobie, by ich żony czy siostry podróżowały w obecności innych mężczyzn. Podkreślają, że przeloty organizowane specjalnie dla kobiet mogą być szczególnie popularne na przykład podczas pielgrzymki do Mekki. Ale mogą stać się także sposobem na spędzenie nietypowych urodzin. Wiele kobiet wynajmuje obecnie limuzyny i w tych ekskluzywnych warunkach urządza  przyjęcia.

Loty dla kobiet będą realizowane w sposób zgodny z regułami szariatu, islamskiego prawa regulującego zwyczaje religijne i życie codzienne. Wcześniej inne linie lotnicze zdecydowały się na wprowadzenie sekcji dla wyznawców islamu. Nie można w nich spożywać alkoholu, a pasażerowie dostają posiłki przygotowane zgodnie z zasadami halal.