Nominacja dla Pawła Majewskiego dziś ma zostać oficjalnie ogłoszona. W związku z tym zakończył już pracę w redakcji. Zostanie podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnikiem rządu ds. organizacji Światowych Dni Młodzieży.

Nieoficjalnie politycy PiS mówią, że utworzenie nowego stanowiska w rządzie wynika z przekonania Beaty Szydło, że impreza powinna otrzymać stosowną rangę.

Pod względem liczby gości z zagranicy przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży można porównać z Euro 2012. Była premier Ewa Kopacz powołała co prawda 18 marca 2015 roku w KPRM zespół ds. organizacji ŚDM, w skład którego wchodzą przedstawiciele poszczególnych resortów, jednak według premier Szydło przygotowania nie były dotąd zbyt dynamiczne. Jej zdaniem impreza, oprócz wymiaru religijnego, jest też dużą szansą promocyjną dla Polski. Paweł Majewski ma działać równolegle do prac zespołu rządowego.

Majewski pracował w „Rzeczpospolitej" od 2008 roku, najpierw jako redaktor i wydawca strony głównej rp.pl, a od 2013 roku dziennikarz działu krajowego. Skończył edukację medialną i dziennikarstwo na wydziale teologii UKSW.

To nie jedyna rządowa nominacja dla dziennikarza związanego z „Rzeczpospolitą". Stanowisko wiceministra w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej obejmie z kolei Bartosz Marczuk. W przeszłości pełnił kierownicze funkcje w redakcji „Rzeczpospolitej", a od marca był wicenaczelnym „Wprost".