Na razie nie wiadomo, kiedy strajk głodowy miałby się rozpocząć i ilu członków rodzin pasażerów zaginionego boeinga miałoby wziąć w nim udział. W ten dramatyczny sposób rodziny chcą wpłynąć na przyspieszenie poszukiwań zaginionego samolotu.

Tymczasem na konferencji prasowej w Kuala Lumpur ambasador Chin w Malezji przekazał informację, że przeanalizowano listę 153 Chińczyków znajdujących się na pokładzie samolotu. Chińskie władze nie natrafiły na żadne poszlaki mogące sugerować, że to któryś z nich uczestniczył w sabotażu.

Zaginionego Boeinga malezyjskich linii lotniczych szuka 3 miliony osób, analizując zdjęcia satelitarne przekazane przez Digital Globe. Firma zajmuje się udostępnianiem wysokiej rozdzielczości zdjęć satelitarnych. Obszar poszukiwań na zdjęciach satelitarnych Digital Globe to ponad 24 000 kilometrów kwadratowych. Nowe zdjęcia dodawane są codziennie.

Samolot zaginął 8 marca. Firma już cztery dni później udostępniła wszystkim chętnym mapy obszaru, na którym mogła znajdować się zaginiona maszyna. Od tego czasu na stronach internetowych firmy zalogowało się ponad trzy miliony internautów. Podczas przeszukiwania map można zaznaczać miejsca, na których należy skupić poszukiwania. Te informacje są następnie weryfikowane i przekazywane amerykańskim władzom.