Na katowickim lotnisku kosztem 81 mln zł rozbudowana została płaszczyzna postoju samolotów i zmodernizowano trzy drogi kołowania. Samoloty przylatujące do Pyrzowic skorzystają z nowej infrastruktury już  w drugiej połowie lipca. Dzięki rozbudowie lotnisko jest gotowe na przyjęcie dwukrotnie większej liczby samolotów niż dotychczas.

Prace przy rozbudowie płyty postojowej i modernizacji dróg kołowania trwały dwa lata. Ich wykonawcą był polski oddział niemieckiej firmy Max Bögl. Dzięki inwestycji port lotniczy zyskał blisko 15 ha nowych nawierzchni lotniskowych.

Na nowej płycie postojowej o powierzchni 110 tys. m kw. może stanąć jednocześnie trzynaście średniodystansowych samolotów. Z kolei zmodernizowane drogi kołowania przystosowane są do obsługi szerokokadłubowych samolotów wielkości Jumbo Jet'a.

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach jest jednym z największych lotnisk w Polsce. W 2012 roku Katowice Airport zanotował wzrost liczby podróżnych, których odprawiono ponad 2,5 mln. W sprzedaży z wylotem z Katowice Airport znajduje się aktualnie 71 tras, w tym 34 kierunki regularne i 37 połączeń czarterowych.