Wysokie piąte miejsce zajęły w rankingu uprzejmości i jakości obsługi gości hotelowych Polska i Warszawa. Według serwisu e-hotelarstwo.com powołującego się na ranking 20 europejskich stolic przygotowany przez hotel.info, stolicę Polski wyprzedziły jedynie Budapeszt, Helsinki, Lublana i Berlin. Daleko w tyle znalazła się Praga (16. miejsce), a takie potęgi hotelarskie jak Wiedeń czy Moskwa nie trafiły nawet do pierwszej dwudziestki.

Finlandia i Niemcy osiągnęły czołówkę rankingu państw europejskich z wynikiem 8,36 punktów. W tych krajach goście hotelowi byli najbardziej zadowoleni w zakresie uprzejmości i kompetencji personelu hotelowego. Również alpejska Austria pokazuje się w kwestii jakości usług z dobrej strony.

Wysokie miejsce Polski w rankingu kompetencji personelu hotelowego jest o tyle istotne, że w dostępności hoteli bardzo mocno odstajemy nie tylko od europejskiej czołówki ale od europejskiej średniej. W liczbie pokoi hotelowych przypadających na 10 tys. mieszkańców Polska wciąż zajmuje jedno z ostatnich miejsc w Europie.

Ranking Top 20 stolic europejskich, wykonany przez  hotel.info, w kategorii uprzejmość i kompetencje personelu hotelowego.