Euro-Vegas pod Madrytem

Amerykańska firma Las Vegas Sands, gigant w branży gier hazardowych i rozrywki, planuje postawić pod Madrytem kompleks rozrywkowo-hotelowo-konferencyjny Euro-Vegas za 15 miliardów euro

Publikacja: 24.01.2012 18:10

Euro-Vegas pod Madrytem

Foto: Bloomberg

Prezes Las Vegas Sands Sheldon Adelson wspomniał dziennikarzom w Singapurze, że myśli o dokonaniu „bezprecedensowej inwestycji" i stworzenia europejskiego Vegas – Euro-Vegas. Wcześniej rzucił taki pomysł w Hiszpanii.

Władze Madrytu i stołecznej prowincji zapowiedziały współpracę przy gigantycznym projekcie. Burmistrz  Madrytu Ana Botella, żona byłego premiera José Maríi Aznara, i szefowa władz prowincji Esperanza Aguirre oświadczyły, że podejmą zabiegi o tę inwestycję, która może wynieść nawet 18,8 mld euro.

– Zmienimy przepisy, które trzeba zmienić, dopóki będzie to zgodne z naszymi zasadami – oświadczyła Aguirre prasie po pierwszym oficjalnym spotkaniu obu pań związanych z Partią Ludową (PP). Władze miasta, regionu, rząd Hiszpanii i zainteresowane resorty muszą podjąć współpracę, aby ta inwestycja doszła do skutku – podkreśliła.

Projekt pozwoli stworzyć 200 tys. miejsc parcy, nie licząc zatrudnienia związanego z budową infrastruktury: hoteli, teatrów, ośrodków konferencyjnych itp. - dodała Aguirre.

Według ustaleń dziennika „El Pais", Las Vegas Sands przedstawiła plan zainwestowania do 2022 r. od 15 do 18,8 mld euro w kompleks kolo Madrytu, który stworzyłby 164 tys. bezpośrednich miejsc pracy i 97 tys. pośrednich. W planie przewidziano budowę 12 ośrodków hotelowych z 36 tys. pokojów, sześć kasyn z 1065 stołami gier, 18 tys. automatów do gry, 9 teatrów, trzy pola golfowe i  arenę widowiskową na 15 tys. miejsc.

Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek