Z nowego terminalu będzie mogło korzystać 7,5 miliona pasażerów rocznie, co jest zgodne ze strategią Ministerstwa Lotnictwa Cywilnego, która zakłada rozwój egipskich portów lotniczych - donosi dziennik „Daily News Egypt" w swoim elektronicznym wydaniu.

Minister lotnictwa cywilnego Youinis el Masry powiedział, że terminal jest wyposażony w nowoczesne systemy monitorujące bezpieczeństwo, 11 bramek wyjściowych z rękawami oraz dziewięć, z których pasażerowie będą dowożeni do samolotów autobusami. W nowym budynku znajdują się także 72 stoiska odprawy bagażowej i dwa dodatkowe, w których będzie można nadać większe walizki.

Czytaj też: "Egipt: Lotnisko co 200 kilometrów".

Z terminala korzystać mają pasażerowie podróżujący zarówno na trasach krajowych (do Kairu), jak i do Europy na pokładach samolotów ponad 40 przewoźników.

Minister turystyki Rania al-Mashat podkreślała znaczenie podnoszenia standardów obsługi i zwiększania konkurencyjności egipskich lotnisk. Dodała, że port w Hurghadzie bardzo się rozwija, ponieważ obsługuje również turystów wypoczywających w El Gounie, Sahl Hasheesh, Safadży i Al-Kusajr.