Malta otwiera granice. Zaszczepieni Polacy wjadą bez przeszkód

Fot. Pixabay

Z początkiem czerwca Malta znów zacznie przyjmować zagranicznych turystów. Swobodnie i bez żadnych dodatkowych wymogów podróżować na wyspę będą mogli na razie tylko ci, którzy przyjęli dwie dawki szczepionki i przybywają z krajów Unii Europejskiej.

1 czerwca Malta wznawia międzynarodowy ruch turystyczny – informuje w komunikacie organizacja turystyczna tego kraju Malta Tourism Authority. Szybkie tempo szczepień na Malcie i w innych krajach sprawia, że ryzyko zachorowania maleje, zarówno wśród mieszkańców, jak i podróżników – tłumaczy.

Malta, jak głosi komunikat, zajmuje drugie, po Wielkiej Brytanii, miejsce w Europie pod względem liczby zaszczepionych mieszkańców. 40 procent dorosłych otrzymało już pierwszą dawkę szczepionki, a odsetek zaszczepionej populacji wzrasta o 1 procent dziennie.

CZYTAJ TEŻ: Na wakacje do Chorwacji z testem antygentowym

Malta będzie wpuszczać turystów, wykorzystując wypracowane wcześniej kryteria podziału krajów na trzy strefy nawiązujące do kolorów sygnalizacji świetlnej.

Obywatele państw z list czerwonej i bursztynowej (Polska jest na tej drugiej) mogą swobodnie podróżować na Maltę tylko wtedy, jeśli przyjęły dwie dawki szczepionki, a ponadto przybywają z krajów Unii Europejskiej lub państw, z którymi Malta zawarła bilateralne umowy zdrowotne (Health Agreement). Konieczne będzie okazanie dowodu szczepienia, które musi być wykonane najpóźniej 10 dni przed podróżą.

Osoby niezaszczepione, przybywające z krajów bursztynowych, będą musiały przedstawić negatywny wynik testu PCR, wykonanego nie później niż 72 godziny przed przylotem.

Podróżować na Maltę bez żadnych ograniczeń mogą natomiast mieszkańcy krajów wpisanych na listę zieloną, aktualnie jednak żaden kraj na niej nie figuruje.

ZOBACZ TAKŻE: Phuket wpuści zaszczepionych bez kwarantanny, ale nie od razu

– Malta jest bardzo popularnym kierunkiem wśród polskich podróżników. Turystyka odgrywa kluczową rolę w krajowej gospodarce, dlatego cieszymy się, że 1 czerwca będziemy mogli powitać przyjezdnych z Polski – podkreśla przedstawiciel Malta Tourism Authority, cytowany w komunikacie. – Malta wdrożyła protokoły bezpieczeństwa Sunny&Safe COVID, dzięki którym odwiedzający mogą mieć pewność, że wszystkie restauracje, obiekty noclegowe i punkty usługowe będą przestrzegać zasad sanitarnych i pilnować bezpieczeństwa – dodaje.

Malta Tourism Authority wkrótce rozpocznie kampanię promocyjną Feel Free Again (znów poczuj się wolny), która będzie zachęcać do odkrywania najpiękniejszych zakątków wysp i cieszenia się odzyskanym poczuciem wolności, jakie daje podróżowanie.

Najnowsze informacje związane z podróżowaniem na Maltę można znaleźć tutaj: www.visitmalta.com/en/covid-19.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TUI będzie firmą internetową

Liczba rezerwacji zakładanych przez internet w biurach podróży należących do koncernu TUI rośnie z ...

MSZ podtrzymuje „nie podróżuj” dla Tunezji

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomniało swój komunikat odnośnie bezpieczeństwa w Tunezji. Choć przyznaje, że od ...

Neckermann ma drugi hotel Casa Cook

100 pokojów, klub plażowy z restauracją, spa z basenem, sauną i hammamem – to ...

14 nowych kierunków Ryanaira z Krakowa

Do Aten, Barcelony, Berlina, Lizbony, Marrakeszu, czy Tel Awiwu będzie można polecieć z Krakowa ...

Touroperatorzy i agenci turystyczni – dylematy korekty rozliczenia VAT

Samo wystawienie faktury korygującej nieprawidłową stawkę podatku nie powinno budzić wątpliwości, ale rysuje się ...

Zagłoba-Zygler dołączył do zespołu Rainbow

Podróżnik, pilot, działacz i agent turystyczny, kajakarz, a nawet początkujący aktor… jednym słowem Maciej ...