Phuket wpuści zaszczepionych bez kwarantanny, ale nie od razu

Fot. Pixabay

Osoby zaszczepione na koronawirusa od lipca będą mogły wjeżdżać na Phuket bez konieczności odbywania kwarantanny. Od 1 kwietnia również będą wpuszczane, ale przez pierwszy tydzień muszą pozostać w izolacji.

Phuket ma być pierwszym miejscem turystycznym w Tajlandii, które otworzy się na gości  zaszczepionych na covid-19. Od 1 lipca takie osoby nie będą musiały odbywać kwarantanny – podaje Tajlandzka Organizacja Turystyczna (TAT) w informacji prasowej.

Prezes TAT Yuthasak Supasorn mówi, że Centrum Zarządzania Sytuacją Gospodarczą (Centre for Economic Situation Administration CESA), na czele którego stoi premier kraju Prayuth Chan-ocha, zaakceptowało plan stopniowego otwierania kraju – pilotażowo projekt będzie realizowany właśnie na Phuket.

CZYTAJ TEŻ: Tajlandia wprowadza nowy podatek turystyczny. „Na leczenie”

Dodatkowo od 1 kwietnia turyści z zagranicy, którzy przedstawią zaświadczenie o szczepieniu na covid-19, będą mogli przyjechać na Phuket pod warunkiem, że odbędą siedmiodniową kwarantannę na wydzielonym obszarze. Oznacza to, że w tym czasie nie mogą opuszczać hotelu, będzie im natomiast wolno korzystać z atrakcji na wyznaczonym terenie.

By skorzystać z takiej możliwości, trzeba będzie okazać dowód przyjęcia dwóch dawek szczepionki zaakceptowanej przez Światową Organizację Zdrowia.

Wśród innych ważnych dokumentów TAT wymienia certyfikat medyczny z negatywnym wynikiem testu na covid-19 wykonany metodą PCR nie wcześniej niż na 72 godziny przed wyjazdem, certyfikat wjazdu wydany przez ambasadę, ważną wizę lub zezwolenie na ponowny wjazd oraz polisę ubezpieczeniową.

Po przylocie na Phuket pasażerowie będą musieli poddać się badaniom na covid-19, co obejmuje również testy PCR, i ściągnąć aplikację śledzącą, która będzie sprawdzać, czy turysta nie opuścił obszaru, na którym wolno mu przebywać.

ZOBACZ TAKŻE: Tajlandia: Nasza turystyka po covidzie będzie SEXY

Prezes Yuthasak dodaje, że CESA może wziąć pod uwagę otwarcie także innych kierunków z zachowaniem zasady siedmiodniowej kwarantanny – chodzi między innymi o takie regiony kraju jak Krabi, Phang Nga, Ko Samui, Pattaya czy Chiang Mai. – Phuket będzie pilotażowym kierunkiem, który zniesie kwarantannę od 1 lipca, podczas gdy inne regiony będą nadal wymagać siedmiodniowej kwarantanny – mówi Yuthasak. – Od czwartego kwartału tego roku kwarantanna ma być zniesiona w całym kraju – twierdzi.

Na razie plan, choć wstępnie zaakceptowany, musi zostać jeszcze oficjalnie potwierdzony. Osoby, które planują wyjazd do Tajlandii, powinny upewnić się co do obowiązujących przepisów w ambasadzie lub konsulacie Tajlandii w swoim kraju.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Kolejni chętni na salony Cooka w Niemczech

Kooperatywa agentów turystycznych RTK przejęła całość udziałów w sieci salonów sprzedaży Neckermann Reisen Team ...

Statua Wolności ma nowe muzeum

W Nowym Jorku, na wyspie Liberty, na której stoi słynna Statua Wolności, otwarto wczoraj ...

Chorwacja: Turyści przekroczą granicę w kilka sekund

Wystarczy, by turyści wypełnili przez internet aplikację, a unikną długiego oczekiwania na wjazd do ...

5 najpopularniejszych wysp europejskich na wakacje 2019

Lato 2019 zbliża się wielkimi krokami i pora pomyśleć o letnim wypoczynku. Sprawdziliśmy, na ...

Trzy duże pożary w Grecji

Trzeci dzień z rzędu greccy strażacy próbują ugasić trzy duże pożary. Przeszkadza im wiatr. ...

AirHelp: Sprawdź bilety, odbierz odszkodowanie

Narzędzie dla podróżnych, które sprawdzi możliwość ubiegania się o rekompensatę za zakłócone loty z ...