Jak czytamy w informacji przesłanej przez biuro Cyprus Tourism Poland, reprezentujące cypryjskie Ministerstwo Turystyki, "noszenie maseczek ochronnych jest obowiązkowe we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych dla osób od 12. roku życia (w taksówkach, autobusach, dżipach przeznaczonych do organizowania safari i wyjazdów nurkowych, w windach, teatrach, centrach handlowych itp.)".

Obowiązuje także wcześniej wprowadzony nakaz używania maseczek we wszelkich rodzajach transportu zbiorowego, w tym w taksówkach.

Jednocześnie dokument dodaje, że noszenie maseczek nie jest obowiązkowe w lokalach gastronomicznych (restauracjach, kawiarniach, barach, barach szybkiej obsługi, barach hotelowych itp.).

Agencja Reutera przypomina, że cypryjski rząd cofnął nakaz noszenia maseczek w pomieszczeniach zaledwie pięć tygodni wcześniej, 1 czerwca. Teraz przywraca go w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem.

Cypr nie ogłasza już codziennie liczby infekcji, ale podał w tygodniu kończącym się 1 lipca, że nowych zakażeń było 10 879, podczas gdy tydzień wcześniej - 7263. Odkąd początku pandemii na wyspie zmarło z powodu covidu 1075 osób.

- Sytuacja jest pod kontrolą – zapewnił minister zdrowia Michalis Hadjipantela.