W związku z poprawą wskaźników związanych z Covid-19 w Tunezji i biorąc pod uwagę stan epidemii w kraju, jak i na świecie, tunezyjskie Ministerstwo Zdrowia znosi jako warunek wjazdu do Tunezji obowiązek przedstawiania negatywnego wyniku testu (PCR/antygen) na obecność koronawirusa lub tak zwanego paszportu szczepionkowego.

Przypomina zarazem o obowiązku noszenia maseczek przez każdego, kto wykazuje objawy infekcji. Zaleca wietrzenie zamkniętych pomieszczeń i zapowiada kontynuowanie akcji szczepień osób starszych i przewlekle chorych na covid.

"Poszczególne protokoły sanitarne będą aktualizowane w miarę rozwoju sytuacji epidemiologicznej" - czytamy w komunikacie rozesłanym przez Tunezyjski Urząd do spraw Turystyki.

Z Polski raz w tygodniu latają z Warszawy i Katowic na Dżerbę w Tunezji samoloty tunezyjskiej linii lotniczej Nouvelair, wynajęte przez biura podróży dla swoich klientów. Obowiązek okazywania testów i certyfikatów w wypadku wyjazdów zorganizowanych tunezyjskie władze uchyliły już wcześniej.