Cypr cofa wszystkie obostrzenia wjazdowe. Ale jest jeden wyjątek

Podróżujących na Cypr nie obowiązują już żadne obostrzenia wjazdowe. Jest jeden wyjątek - turyści z Chin powinni okazać ujemny wynik testu PCR – informuje Cypryjska Organizacja Turystyczna Visit Cyprus.

Publikacja: 17.01.2023 10:56

(Prawie) koniec z obostrzeniami na Cyprze

(Prawie) koniec z obostrzeniami na Cyprze

Foto: Bloomberg

Jak czytamy w nadesłanym dziś komunikacie, od 15 stycznia 2023 roku w związku sytuacją epidemiologiczną COVID-19 w Chinach, wszyscy podróżni w wieku 12 lat i starsi, przybywający z Chin, powinni okazać ujemny wynik testu PCR, wykonanego nie wcześniej niż 48 godzin przed wylotem.

Osób podróżujących z innych krajów nie obowiązują żadne obostrzenia wjazdowe.

Visit Cyprus informuje tez, że nie ma żadnych ograniczeń w przemieszczaniu się a podróżni mogą korzystać z wszelkiego rodzaju usług i obiektów na miejscu, bez konieczności okazywania zaświadczeń o stanie zdrowia.

Władze zalecają noszenie maseczek ochronnych w pomieszczeniach zamkniętych, a także podczas wszystkich lotów, a w środkach transportu publicznego noszenie maseczek jest obowiązkowe.

W razie wykrycia u kogoś koronawirusa „rząd Republiki Cypryjskiej zobowiązał się zaopiekować wszystkimi podróżnymi, którzy uzyskają wynik dodatni testu na koronawirusa podczas pobytu na Cyprze”. Zapewni im osobne obiekty hotelarskie i pokryje koszty zakwaterowania, wyżywienia oraz leczenia. Podróżny będzie musiał jedynie ponieść koszt przejazdu na lotnisko i lotu do swojego kraju, „we współpracy ze swoim biurem podróży lub liniami lotniczymi”.

„Dla podróżnych z dodatnim wynikiem testu na koronawirusa przygotowano we wszystkich miastach szpitale covidowe z nadwyżką łóżek i oddziałów intensywnej opieki medycznej wyposażonych w respiratory. Osoba, która uzyska dodatni wynik testu na COVID-19, może także pozostać w samoizolacji w prywatnym domu / wynajmowanym mieszkaniu, na własny koszt, pod warunkiem, że nie dzieli pokoju z innymi osobami i nie będzie korzystała z obiektów publicznych”.

Zanim Wyjedziesz
Tajlandia chce od turystów opłaty. Ogłosiła, kiedy zacznie ją pobierać
Zanim Wyjedziesz
Bali strofuje turystów. "Muszą się wreszcie zacząć kulturalnie zachowywać"
Zanim Wyjedziesz
W stolicy Wietnamu wracają maseczki, bo wraca pandemia
Zanim Wyjedziesz
Podróż do Japonii wkrótce bez pokazywania certyfikatu szczepień na covid
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Zanim Wyjedziesz
Selfie w malowniczym Portofino? Tego lata to kosztuje 1300 złotych
Zanim Wyjedziesz
Wybierasz się do Wielkiej Brytanii? Bez elektronicznego pozwolenia nie wjedziesz