Jeśli ktoś planuje wyjazd do Japonii w najbliższych dniach, musi pamiętać, że przy wjeździe ma obowiązek przedstawiać certyfikat potwierdzający przyjecie trzech dawek szczepionki na koronawirusa. Jak podaje polski MSZ, polskie zaświadczenia są honorowane, ale muszą być wystawione w języku angielskim lub japońskim.

Jeśli ktoś nie spełnia tego warunku, nadal może wybrać się do kraju, ale pod warunkiem, że wykona test nie wcześniej niż na 72 godziny przed wylotem, którego wynik musi być negatywny. Trzeba go zarejestrować w formularzu, który jest dostępny na stronie internetowej japońskiego Ministerstwa Zdrowia.

Czytaj więcej

Chiny otwierają się na turystów z zagranicy. Wyjazdy nadal ograniczone

Od 8 maja sytuacja się zmieni – od tej daty podróżni nie będą musieli pokazywać ani certyfikatu szczepień, ani negatywnego testu na covid-19, informuje ambasada Japonii w Niemczech. W dalszym ciągu trzeba będzie jednak rejestrować swoją podróż do kraju przez stronę internetową Visit Japan Web. Do przejścia procedury potrzebne będą bilet lotniczy, paszport i adres mejlowy.

Ambasada Japonii informuje ponadto, że regulacje dotyczące kwarantanny przy wjeździe do kraju mogą zostać znów zaostrzone, jeśli wymagać tego będzie sytuacja lub gdyby doszło do kolejnej fali zachorowań na covid-19.