Rada Współpracy Zatoki Perskiej jednomyślnie przyjęła pomysł stworzenia wspólnej lub ujednoliconej wizy turystycznej do krajów członkowskich. Projekt zostanie zaprezentowany na nadchodzącym posiedzeniu ministrów spraw wewnętrznych Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu, Kuwejtu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Omanu i Kataru w listopadzie w Maskacie.

Czytaj więcej

Światowa Organizacja Turystyki: Otwórz umysł, zjedź z utartego szlaku

Jeden z urzędników z Arabii Saudyjskiej w rozmowie z „Observerem” podkreślił znaczenie integracji rynków Zatoki Perskiej dla wzmocnienia wzrostu gospodarczego i tworzenia miejsc pracy dla obywateli krajów członkowskich. Ujednolicona wiza jest uważana za pierwszy krok do tego celu.

Wcześniejsze dyskusje podczas spotkania Rady w Omanie dotyczyły między innymi opracowania strategii rozwoju turystyki w regionie, ujednoliconej wizy turystycznej i ustanowienia wspólnej platformy promocji turystycznej, a także nominowania miasta Sur w Omanie do tytułu stolicy turystyki arabskiej w 2024 roku. Sur, piękne nadmorskie miasto, będzie cały rok gospodarzem wielu wydarzeń mających przyciągnąć turystów z Zatoki Perskiej.