Do Koloseum od dzisiaj wstęp tylko z biletem imiennym. Są trzy sposoby, żeby go kupić

Rzymskie Koloseum informuje, że od 18 października wszystkie rodzaje biletów wstępu będą imienne, zostanie otwarta też nowa kasa biletowa, a liczba biletów sprzedawanych na miejscu będzie podwojona.

Publikacja: 18.10.2023 09:55

Najpopularniejszym kieryunkiem jest Rzym

Najpopularniejszym kieryunkiem jest Rzym

Foto: Filip Frydrykiewicz

Jak wyjaśnia Park Archeologiczny Koloseum wkomunikacie, chodzi o walkę ze "zjawiskiem reklamacji" i spekulowania biletami wstępu do rzymskiego zabytku.

Najważniejszą innowacją jest bilet imienny, który można kupić na stronie www.colosseo.it, w centrach obsługi telefonicznej i w kasach biletowych.

Ponadto sieć sprzedaży na miejscu zostanie wzmocniona dzięki otwarciu nowej, szóstej już, kasy biletowej dla zwiedzających indywidualnych w Largo della Salara Vecchia przy via dei Fori Imperiali. Podwoi to odsetek biletów sprzedawanych na miejscu, turystom, którzy nie kupili lub nie mieli dostępu do zakupu online.

25 procent pozostałej części biletów będzie rozprowadzanych przez internetową platformę B2B, przeznaczoną dla touroperatorów, a 55 procent przez platformę B2C, dla odwiedzających indywidualnych.

Od 1 listopada spodziewane są dalsze innowacje. Wraz z powrotem czasu zimowego Amfiteatr Flawiuszów będzie czynny od 8.30 (zamiast od 9, jak teraz), aby wydłużyć godzin jego otwarcia. W związku z tym potwierdzono przedłużenie wizyt specjalnych „Księżyc w Koloseum” do końca roku, począwszy od 31 października, w godzinach 18–22.

- W historycznym momencie, w którym miasta sztuki, nie tylko Rzym, przeżywają nadmierne zainteresowanie turystów, a popyt znacznie przewyższa podaż, pamiętamy, że aby zagwarantować bezpieczeństwo zwiedzających i ochronę naszego dziedzictwa kulturowego do Koloseum może jednocześnie wejść maksymalnie trzy tysiące zwiedzających - wyjaśnia dyrektorka Koloseum Alfonsina Russo.

Zanim Wyjedziesz
„Podróżowanie to przygoda”. Czego boją się Polacy na wakacjach?
Zanim Wyjedziesz
Pekin: Turyści z 12 krajów nie potrzebują wiz do Chin. Czy Polska jest na liście?
Zanim Wyjedziesz
Słynna grecka plaża, o zobaczeniu której marzą turyści, pozostanie zamknięta
Zanim Wyjedziesz
W Egipcie powstaje nowy projekt turystyczny. „Zwiększy atrakcyjność Szarm el-Szejk”
Zanim Wyjedziesz
Turecki kurort ma problem. Chmary nachalnych sprzedawców atakują turystów
Materiał Promocyjny
Technologia na etacie. Jak zbudować efektywny HR i skutecznie zarządzać kapitałem ludzkim?