Tokio: Najpierw odwiedź nas cyfrowo, potem analogowo

Wciągająca uczestników gra „Hello! Tokyo Friends” i aplikacja, wykorzystująca poszerzoną rzeczywistość, to dwa narzędzia cyfrowe, które mają spopularyzować wśród turystów Tokio i zachęcić ich do odwiedzenia tego miasta.

Publikacja: 23.02.2024 00:25

Tokio: Najpierw odwiedź nas cyfrowo, potem analogowo

Foto: AFP, Philip Fong

Władze Tokio i tamtejsze Convention and Visitors Bureau postawiły na promocję w świecie wirtualnym i rozszerzonej rzeczywistości. W ten sposób chcą zachęcić internautów do przyjazdu — pisze amerykański portal Phocuswire.

Chodzi o dwa rozwiązania – pierwsze to interaktywny portal na platformie Roblox o nazwie „Hello! Tokyo Friends”. W rzeczywistości chodzi o interaktywną grę bazująca na wirtualnym odkrywaniu miasta. Wśród zadań przed jakimi stają gracze jest poszukiwanie skarbów, a także gry, w których uczestnicy odpowiadają na pytania o ciekawostki związane z miastem i inne wyzwania – można na przykład zamienić się w sushi.

Czytaj więcej

Tajlandia spieszy z pomocą nieubezpieczonym turystom

Drugie narzędzie to aplikacja wykorzystująca poszerzoną rzeczywistość. Użytkownik, po ściągnięciu jej na telefon, sprawdza na mapie punkty, które są dla niego ciekawe, a następnie je odwiedza. Przy okazji zbiera „emblematy”, dzięki którym otrzymuje nagrody w Robloxie.

Technologia rozszerzonej rzeczywistości pozwala mu też robić sobie zdjęcia z postaciami z gry.

"Powiązanie odkrywania prawdziwego świata i wirtualnych nagród to unikatowy sposób na tworzenie i dzielenie się wspomnieniami z Tokio, a to wszystko za pośrednictwem smartfona" – czytamy w informacji prasowej na temat tych innowacji. "Mamy nadzieję, że interakcje na platformie Hello! Tokyo Friends pomogą wypromować miasto jako kierunek turystyczny i pozyskać więcej fanów Tokio" – dodają

pomysłodawcy.

Zanim Wyjedziesz
„Gladiatorzy” w Rzymie, żebracy w Berlinie - uwaga, to mogą być oszuści
Zanim Wyjedziesz
Niemiecka Centrala Turystyki: Euro 2024 wzmocni wizerunek Niemiec
Zanim Wyjedziesz
Małopolska gościnna i smakowita
Zanim Wyjedziesz
Ranking miejsc na miesiąc miodowy. Najlepiej wypada egzotyczna wyspa
Zanim Wyjedziesz
Zwiedzanie Barcelony zdrożało. Miasto zarobi na turystach 100 milionów euro