Przewoźnik autokarowy Blablabus czasowo zawiesza działalność w Niemczech. Wszystkie połączenia planowane od 26 października do wiosny 2021 roku zostały anulowane. Powodem decyzji jest sytuacja epidemiczna w Niemczech.

CZYTAJ TEŻ: FlixBus wraca na europejskie szlaki

Klienci, którzy mieli wykupione bilety dostaną zwrot pieniędzy. Firma zamierza wznowić działalność wiosną przyszłego roku, ale na razie nie podaje konkretnego terminu. Informuje jednak, że klienci, którzy płacili za bilety voucherami, dostaną refundację w tej formie i będą mogli je wykorzystać w przyszłym roku. Na początku roku, po ogłoszeniu lockdownu, Blablabus już raz zawiesił przewozy, po czym wznowił je w czerwcu.

Blablabus wozi pasażerów nie tylko po Niemczech, ale także po Włoszech, Francji, Belgii, Holandii, Hiszpanii, Portugalii i Wielkiej Brytanii (tylko do Londynu). Przewoźnik należy do francuskiej firmy Comuto, która bardziej jest znana dzięki aplikacji Blablacar. Umożliwia ona korzystanie z przejazdów samochodami prywatnych osób, które ogłaszają, ile mają wolnych miejsc, na jakiej trasie i w jakim dniu.