FlixBus zawiesza czasowo działalność w Niemczech, Austrii i w Szwajcarii. Autokary przestaną wozić pasażerów od 3 listopada, na razie nie wiadomo, jak długo potrwa przerwa. Zarząd podjął decyzję po konferencji premierów krajów związkowych, którzy chcą ograniczyć podróże swoich obywateli. W ten sposób próbują walczyć z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Zawieszenie działalności operacyjnej dotyczy także pociągów FlixTrain.

CZYTAJ TEŻ: Blablabus zawiesza działalność w Niemczech

Firma podaje w informacji prasowej, że jeśli sytuacja na to pozwoli, w okresie świątecznym autokary znów wyjadą na drogi, połączenia kolejowe zostaną natomiast wznowione wtedy, kiedy będzie to uzasadnione biznesowo. – Niełatwo nam było podjąć tę decyzję, również z uwagi na naszych partnerów, którzy mocno przyczynili się do naszego sukcesu – mówi prezes i współzałożyciel FlixBusa André Schwämmlein.

Prezes dodaje, że zarówno autokary, jak i pociągi są jednymi z najbezpieczniejszych środków transportu, ale z uwagi na bieżącą sytuację firma musi podejmować racjonalne biznesowo decyzje. – Teraz wszyscy musimy postępować odpowiedzialnie, by do świąt sytuacja mogła się poprawić. Dotyczy to każdej firmy transportowej – mówi Schwämmlein.

ZOBACZ TAKŻE: FlixBus wraca na polskie drogi