Nowa firma została zarejestrowana w Budapeszcie, ma zabezpieczenie w wysokości 211 807 885 forintów (2,5 mln złotych) i siedzibę przy prestiżowej ulicy w Budapeszcie Váci utca. Wystratuje ze sprzedażą w sierpniu, a pod koniec lata zaprezentuje swoją ofertę biurom agencyjnym podczas road-show - informuje Itaka.

- Nasze nowe biuro i rozpoczęcie działalności na Węgrzech to konsekwencja polityki firmy rozwijania inwestycji na rynkach zagranicznych - tłumaczy wiceprezes Itaki Piotr Henicz. - Po Czechach i rynkach wschodnich (w Czechach Itaka od kilku lat prowadzi działalność pod marką Cedok, a w Litwie, Łotwie i Estonii jako Itaka - red.) teraz czas na Węgry, kraj o wielkim potencjale, którego mieszkańcy kochają odkrywać świat, mają doświadczenia w podróżowaniu i docenią nasz produkt.

Dyrektorem Itaka Hungary jest Gábor Kreiter, przez 13 lat menedżer sprzedaży na Europę Wschodnią w Hotelbeds/TUI Group, od roku prowadzący własne biuro agencyjne Selected Travel Solutions. Dyrektorem sprzedaży w nowej firmie został Zsolt Kovács, a ayrektorem operacyjnym i ds. produktu Ferenc Csabai.

- Itaka jest nie tylko największym graczem w Polsce, ale także, po przejęciu Cedoka, jednym z trzech największych czeskich touroperatorów. Co roku setki tysięcy turystów z rynku polskiego i czeskiego wybierają ofertę Itaki, co dało podstawę zaistnienia także na Węgrzech – mówi Gábor Kreiter, cytowany w komunikacie touroperatora.