Umowa opiewa na kwotę 364,5 miliona złotych i jest największą umową czarterową w historii polskiej turystyki egzotycznej – podaje touroperator w komunikacie. To również największa umowa czarterowa w historii Polskich Linii Lotniczych LOT.

Rainbow poleci w tym sezonie dreamilnerami na Dominikanę, Kubę, do Meksyku, Tajlandii i Wietnamu z czterech miast w Polsce.

- Po zeszłorocznym sukcesie naszej oferty egzotycznej w tym roku idziemy za ciosem – mówi cytowany w komunikacie członek zarządu Rainbowa Maciej Szczechura. - Stawiamy nie tylko na sprawdzone w zeszłym sezonie Dominikanę, Meksyk i Kubę, ale również na nowości. Polecimy na azjatyckie Karaiby, czyli bajeczną wietnamską wyspę Phu Quoc i do dwóch miejsc w Tajlandii: Bangkoku i na wyspę Phuket.

Czytaj więcej

Raport. Udane wakacje w biurach podróży. Najpopularniejsza Turcja

Umowa przewiduje rozpoczęcie czarterów 2 listopada 2022 roku, a zakończenie 6 maja 2023 r.oku Kwota umowy została wyliczona szacunkowo jako suma kwot wyrażonych w złotych polskich i w dolarach (przy zastosowaniu kursu z 8 sierpnia).

- Ważną nowością jest dodanie Gdańska do siatki naszych dreamlinerowych połączeń, obok Warszawy, Katowic i Poznania. To wynik rosnącego popytu na egzotyczne wakacje i dużego potencjału północnej części Polski. Niezmiennie pamiętamy o naszej misji, czyli o przybliżaniu egzotyki klientom, mając na uwadze komfort i szybkość podróży z domu na egzotyczną plażę. – mówi Szczechura.

Rainbow przygotował nowe propozycje, pierwszą jest tajska wyspa Phuket. „To jedna z najważniejszych wizytówek Tajlandii, słynąca z doskonałej infrastruktury turystycznej, ciągnących się kilometrami piaszczystych plaż, doskonałej kuchni oraz mnóstwa okazji do uprawiania sportów wodnych” - czytamy.

Na Phuket Rainbow będzie zabierał klientów z Warszawy i z Katowic.

W Azji znajduje także się następna nowość, wietnamska wyspa Phu Quoc. Słynie ona „z ponad czterdziestu kilometrów plaż otoczonych palmami kokosowymi. Przy jednej z nich, Starfish Beach, można podziwiać rozgwiazdy, a na Sao Beach pobujać się na huśtawkach zawieszonych na palmach wyrastających przy samej wodzie. Phu Quoc słynie także z najdłuższej na świecie kolejki linowej, zlokalizowanej w miejscowości An Thoi. Specjalnością wyspy są nocne targi, na których można kupić pamiątki z podróży oraz skosztować lokalnych potraw”.

Rainbow zwraca uwagę, że oferuje dużą liczbę hoteli z pełnym wyżywieniem, co nie jest częste w Azji. Latać będzie tam z Warszawy.

Na sezon 2022/23 Rainbow wprowadza również nowy koncept egzotycznych wycieczek objazdowych w wersji premium. Oferta obejmuje 30 programów na bliższych i dalszych kierunkach, a pomyślana została o turystach, którzy lubią zwiedzać, ale przy tym przywiązują dużą wagę do wygody. Wycieczki w wersji premium będą odbywać się w grupach do 25 osób, a noclegi przewidziano w hotelach 4 i 5* w miejscach o szczególnych walorach turystycznych. Dodatkowo organizator obiecuje specjalne atrakcje związane z tematyką wycieczki i lunche w oryginalnych restauracjach.

Czytaj więcej

Rainbow: Przychody większe niż w 2019 roku. „To efekt rosnących kosztów"

- Lubimy zaskakiwać naszych klientów nowościami, tym bardziej, że czujemy się liderem na polskim rynku turystyki egzotycznej. Na ten sezon patrzymy odważniej, jeżeli chodzi o możliwość podróżowania. Kolejne kraje po pandemicznej przerwie otworzyły się na turystykę. Dlatego na najbliższą zimę zaplanowaliśmy sporo nowych kierunków. Liczymy też na powrót klientów lubiących zwiedzać. Stąd przywrócenie wycieczek objazdowych w przedpandemicznej skali i nowy koncept objazdów premium - wyjaśnia Szczechura.

W ofercie zimowej Rainbow ma też popularne kierunki, jak Kenia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Zanzibar, Bali, Gambia, Malediwy, Mauritius, Seszele i Filipiny.