Touroperatorzy, którzy zdecydują się na uruchomienie lotów czarterowych do Jordanii w 2023 roku mogą ubiegać się o dopłaty do biletów lotniczych w ramach programu realizowanego przez Jordańską Organizację Turystyczną. W zależności od tego, w jakim okresie loty będą realizowane i jak długo podróżni pozostaną w kraju, subwencja wyniesie od 40 do 80 dolarów na osobę - informuje szwajcarski portal About Travel.

Czytaj więcej

Jordania szuka inwestorów do atrakcji turystycznej. Miejsca ważnego dla chrześcijan

Wspomniane 80 dolarów to stawka maksymalna wypłacana pod warunkiem zrealizowania pobytu obejmującego co najmniej sześć noclegów zimą lub latem. Jeśli noclegów będzie pięć, dopłata wyniesie 70 dolarów.

W Jordanii tak zwany niski sezon trwa od grudnia do lutego i potem od czerwca do sierpnia. Wyjątkiem w dopłatach jest okres między 15 grudnia 2023 a 15 stycznia 2024 roku. Żeby w tym czasie dostać dopłatę, biuro podróży musi wykonać co najmniej jeszcze trzy inne loty czarterowe.

W szczycie sezonu, który obejmuje miesiące od marca do maja i od września do listopada, subwencja wyniesie 50 lub 40 dolarów. Warunek - co najmniej sześć lub pięć dni pobytu turysty.

Procedura uzyskania dopłat przewiduje przedstawienie szeregu dokumentów, w tym poświadczonych przez hotele wykazów zarezerwowanych pokojów, danych pasażerów z datami przylotu i odlotu, zaświadczenia od władz lotniska, a także danych lotu czarterowego, przesłanych co najmniej dwa tygodnie przed terminem rejsu i umowy z Jordańską Organizacją Turystyczną.