Umowę zawarto na czas określony - do 30 kwietnia 2024 roku, a reguluje ona zasady świadczenia przez Enter Air usług lotniczego przewozu osób i bagażu. Ostateczna wartość świadczeń wynikających z umowy może różnić się od szacunku, ponieważ rozliczenia z jej tytułu będą realizowane na bieżąco i zgodnie z harmonogramem poszczególnych lotów czarterowych.

Suma, jaką zapłaci touroperator w ramach kontraktu, jest największą sumą w historii polskich lotów czarterowych. Wartość poprzedniej umowy między Enter Airem a TUI Poland na sezon letni w 2022 roku i zimowy 2022/2023 wynosiła 125,8 miliona dolarów.

Czytaj więcej

Enter Air i Rainbow podpisały umowę na dwa sezony. Wartość - prawie 200 mln złotych

- Duży popyt na nasze usługi potwierdza, że odbudowa rynku turystycznego w Polsce po latach naznaczonych pandemią nastąpiła szybciej niż w Europie – mówi członek zarządu i dyrektor handlowy Enter Aira Andrzej Kobielski, cytowany w komunikacie tej firmy. - Zamierzamy latać więcej niż do tej pory, a jednym z fundamentów otwarcia naszej bazy w Gdańsku był m.in. rozbudowany program lotów, jaki ułożyliśmy wspólnie z TUI Poland. Zaplanowaliśmy też operacje z lotniska w Radomiu, które ma być niedługo uruchomione. Przy zawieraniu umów ze wszystkimi touroperatorami bardzo dużą uwagę przykładamy do siatki połączeń w sezonie zimowym, tak aby optymalnie wykorzystać flotę samolotów. Warto zaznaczyć, że z TUI powrócimy z lotami do Kolombo na Sri Lance.