Umowa została zawarta na dwa najbliższe sezony turystyczne - lato 2022 i zimę 2022/2023. Skończy się ona 30 kwietnia 2023 roku. Reguluje zasady świadczenia przez Enter Air usług lotniczego przewozu osób i bagażu. Jej suma wyrażona w złotówkach jest największą w historii przewoźnika.

Czytaj więcej

Rainbow ma umowę z Enter Airem na dwa sezony. Poleci z nim do Europy i Afryki

– Przedłużamy współpracę z naszym największym partnerem, z którym już od kilkunastu lat wspólnie wozimy Polaków na wakacje – mówi członek zarządu i dyrektor handlowy Enter Aira Andrzej Kobielski. - Program handlowy, który przygotowaliśmy obejmuje wszystkie najważniejsze i najpopularniejsze kierunki turystyczne. Widać, że rynek zorganizowanych wyjazdów zagranicznych wraca do rozmiarów sprzed pandemii. Będziemy latali do miejsc, do których lataliśmy razem z TUI w 2019 roku, od Wysp Zielonego Przylądka na zachodzie, przez cały basen Morza Śródziemnego, aż po Zanzibar na Oceanie Indyjskim. Łącznie ponad 80 tras, z których wiele eksploatowanych jest kilka lub nawet kilkanaście razy tygodniowo.

Enter Air będzie w tym roku latał 27 samolotami z czego dwa wyleasingował od bułgarskiej linii lotniczej Elektra, razem z jej załogą (z ang. wet lease). To największa liczba maszyn, jakimi będzie operował w jednym roku. - Siedem, osiem maszyn będzie latało poza Polską, na umowy z touroperatorami z Europy Zachodniej. W Polsce pozostałych 19-20 - – wyjaśnia Kobielski.

Przewoźnik ma umowy z największymi firmami turystycznymi w Polsce – TUI Poland, Itaka (umowa dwuletnia z zeszłego roku) i Rainbowem. Wkrótce – jak zdradza Kobielski – podpisze też umowę z Coralem Travel.

- Co ciekawe do 10 maja zanotowaliśmy rekordową liczbę pasażerów w naszej historii, jeśli wziąć pod uwagę pierwsze miesiące roku – dodaje dyrektor handlowy.

„Łączna wartość świadczeń wynikających z umowy z TUI Poland nie jest możliwa do ustalenia i jej ostateczna wartość może różnić się od podanych wyżej szacunków. Rozliczenia z tytułu podpisanej umowy będą realizowane na bieżąco i zgodnie z harmonogramem poszczególnych lotów czarterowych” – czytamy w komunikacie Enter Aira.