Jak czytamy w komunikacie PHH, państwowy holding chce przejąć obiekty hotelowe KGHM-u w ramach prowadzonej przez siebie konsolidacji hoteli należących do spółek Skarbu Państwa.

Notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych Interferie S.A. są właścicielem sześciu hoteli: Interferie Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie, Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit w Świeradowie-Zdroju, Interferie Cechsztyn w Ustroniu Morskim, Interferie Argentyt w Dąbkach i Interferie Chalkozyn w Kołobrzegu.

Z kolei InterferieMedicalSPA sp. z.o.o. prowadzi działalność hotelową w obiekcie Hotel Interferie Medical SPA, usytuowanym w Świnoujściu.

W 100 procentach państwowy PHH ma już łącznie 27 hoteli, co oznacza, że jest drugą największą spółką hotelową w kraju po Accorze i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem. Niektóre swoje obiekty prowadzi jako franczyzobiorca pod markami Marriotta, Hiltona, Best Western Hotels&Resorts, InterContinentala i Louvre Hotels Group. W najbliższych latach zamierza powiększyć swój stan posiadania, tak by zarządzać "kilkudziesięcioma różnorodnymi obiektami w całej Polsce, należącymi do Skarbu Państwa".

Po ogłoszeniu komunikatu akcje Interferii na giełdzie gwałtownie zaczęły drożeć. Na początku dnia kosztowały 5 złotych, a o 14.30 już 6 złotych (20 procent więcej), dzięki czemu kapitalizacja firmy sięgała 87 mln złotych.

Według "Parkietu" PHH ma kupić pakiet prawie 69,7 procent akcji Interferii i 67,3 proc. udziałów w Interferie Medical SPA.

Jak powiedział "Parkietowi" odpowiedzialny za relacje inwestorskie w Interferiach Krzysztof Brzostek, spółka oddała w tym roku do użytku po rozbudowie obiekt w Dąbkach i "przygotowuje się do inwestycji w Kołobrzegu". - Wiedza i doświadczenie inwestora branżowego będą niewątpliwie cenne – stwierdził Brzostek.